Aktualności

  • Pogoń wchodzi w E-Sport - Polbit Pogoń Szczecin

To już właśnie dziś. Gratka dla wszystkich maniaków wirtualnej rywalizacji ostatecznie się ziszcza. W Dumie Pomorza powstaje sekcja e-sportowa pod nazwą Polbit Pogoń Szczecin E-SPORT - informuje oficjalny serwis klubu.


Tym samym dołączamy do coraz szerszego grona klubów, które skorzystały już z tej możliwości. To między innymi Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Wisła Płock, Piast Gliwice oraz GKS Tychy.

Teraz czas na nas. Chcemy uzupełnić niszę rynkową, stwarzając wam atrakcyjną możliwość na rozwój wirtualnej pasji. Stąd też zawężenie współpracy z firmą Polbit, które oficjalnie staje się naszym e-sportowym partnerem. Polbit został założony w 1997 roku w Szczecinie, specjalizując się w handlu poleasingowym i nowym sprzętem komputerowym. Rozwój firmy i kreowanie kolejnych elementów działalności sprawiły, iż szybko stali się potężnym graczem na rynku północnej części Polski. Dowodem na to było między innymi stworzenie Polbit Esport League, czyli amatorskiej ligi gier komputerowych, która przebojem wdarła się do ogólnopolskiej czołówki. Po stronie osiągnięć ligi należy wymienić zorganizowanie kilku cykli imprez międzynarodowych, które cieszyły się olbrzymim zainteresowaniem. To również przeszło 2000 zarejestrowanych zawodników i 200 drużyn zarejestrowanych w specjalnie do tego przygotowanym panelu (www.panel.eliga.pl)

Już teraz wiemy, że na początku skoncentrujemy się na grze FIFA, ale sekcja będzie się stale powiększać. W pierwszej kolejności na horyzoncie jest League of legends, Counter Strike Global Offensive, Fortnite i PLAYERUNKNOWN'S BATTLEGROUNDS.

W najbliższym czasie odbędą się dwa turnieje w FIFĘ, które są promowane przez Lotto Ekstraklasę.  Nie ukrywamy, iż zaangażowanie ligi w te turnieje pomogło nam w podjęciu decyzji o mocne postawienie na e-sport. O rezultatach będziemy komunikować.

Pierwszy turniej Ekstraklasa CUP odbędzie się 18 marca w Warszawie. Nasza drużyna zmierza się tam z przedstawicielami innych klubów elity. Portowców będzie reprezentować jeden z piłkarzy pierwszego zespołu Pogoni oraz Nikodem „Piko” Pawlak (https://www.facebook.com/pikoo17). Nikodem jest kibicem Dumy Pomorza z Nowogardu. Należy do czołówki polskich zawodników w FIFĘ, odnosząc coraz poważniejsze sukcesy na arenie międzynarodowej.

Na drugim turnieju Ekstraklasa Games ponownie będzie nas reprezentował Nikodem „Piko” Pawlak, na PlayStation 4, a także Marcin „mrn” Sczes, który gra na Xbox One. Marcin jest zawodnikiem Alsen Team, który reprezentuje nas w Ekstraklasa Games.

E-sport coraz intensywniej wdziera się w masową świadomość. Prognozy dotyczące tej dynamicznie rozwijającej się dyscypliny są więcej niż dobre. Według informacji Electronic Sports League wartość rynkowa wyniosła w 2016 roku 40 milionów złotych, zaś w 2018 roku około 52 milionów. Nikt już nie ma wątpliwości, że w 2019 roku ta kwota znów pójdzie mocno w górę.

Grupą docelową i użytkownikami parającymi się e-sportem są przede wszystkim młodzi ludzie, jednakże rosnący potencjał biznesowy wskazuje, że ten trend może się zmieniać. Przyczynkiem do tego są choćby takie wydarzenia, jak największa na świecie impreza e-sportowa, czyli Intel Extreme Masters, która odbywa się w Katowicach. Rok temu zgromadziła 100 – tysięczną widownię. W 2019 najprawdopodobniej ten rekord zostanie znacznie pobity.

Czy nadejdą czasy, kiedy obok oglądania w telewizji tradycyjnej Ligi Mistrzów będziemy również pasjonować się rozgrywkami w League of Legends? Wiele na to wskazuje, ponieważ tą branżą mocno interesują się ogólnopolskie media, w tym telewizje. Trudno się jednak dziwić – kilkumilionowa widownia to siła, której nie można lekceważyć.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 2639

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...