Nie jest to dobry początek sezonu dla Pogoni. 4. kolejka i już trzecia porażka na koncie drużyny ze Szczecina. Tym razem zbyt mocne okazało się Zagłębie Lubin, które na własnym stadionie wygrało z Portowcami 3:0.

Problemy Pogoni w tym meczu rozpoczęły się jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. Niespodziewanie awizowanego w pierwszym składzie Jarosława Fojuta musiał od początku zastąpić Sebastian Rudol. Gospodarze również nie pomogli Portowcom swobodnie wejść w mecz, ponieważ już w 6. minucie Łukasz Załuska musiał wyciągać piłkę z bramki. Dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał Martin Nespor i Zagłębie od razu ustawiło spotkanie pod siebie. Kolejne minuty to dobra gra, ale wyłącznie Załuski, który ratował Pogoń przy rzucie wolnym Starzyńskiego i sytuacji sam na sam Jagiełły. Swoją okazję, mimo bardzo słabiej gry podopieczni Macieja Skorży mieli. Dobrego dośrodkowania Gyurcso nie wykorzystał Frączczak i będąc kilka metrów od bramki w ogóle w nią nie trafił. W odpowiedzi kilka minut później Zagłębie podwyższyło prowadzenie i Pogoń była już w bardzo trudnej sytuacji.

W przerwie od razu zareagował Maciej Skorża, który dokonał aż dwóch zmian. Za Murawskiego i Hołotę do gry desygnował Piotrowskiego z Kortem, którzy mieli za zadanie rozruszać trochę grę szczecinian. Tak też się stało. Sytuację stuprocentową miał Formella, a chwilę później z dystansu uderzał też Kort. Niestety obie te próby Pogoni zakończyły się niepowodzeniem. W między czasie groźne kontrataki wyprowadzali gospodarze, ale ratował swoją drużynę Załuska. Z każdą minutą jednak napór gości malał. W samej końcówce kropkę nad ‘’i’’ postawiło jeszcze Zagłębie. Dalekie podanie wykorzystał Świerczok, który poradził sobie z obroną Pogoni i płaskim strzałem pokonał Załuskę, ustalając również wynik meczu. Pogoń musiała przełknąć trzecią porażkę w tym sezonie.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin 3:0