Mimo wysokiej porażki z Legią tydzień temu, trener Kosta Runjaic zdecydował się na takie samo ustawienie i tych samych piłkarzy. Tym razem Pogoń nie pozostawiła rywalowi złudzeń wygrywając 2:0, ale mając sytuacji na znacznie więcej.

Jacek Zieliński: Przegraliśmy bardzo ważny mecz z punktu psychologicznego i statystycznego. Pogoń była w naszym sąsiedztwie i ta porażka boli. Pogoń była zespołem lepszym i wygrała zasłużenie. W przerwie mobilizowaliśmy się, żeby szukać bramki. Okres drzemki na początku drugiej połowy i było po meczu po dwóch golach. W szatni powiedziałem, że tym meczem jeszcze nie spadliśmy. Zawęża się liczba zespołów, które będą się bronić przed degradacją. My już nie mamy marginesu błędu.

Kosta Runjaic: Myślę, że to było zasłużone zwycięstwo. Nasza drużyna od początku dyktowała tempo i rytm gry. Nie było to proste, szczególnie w pierwszej połowie, aby pozostać przy piłce. Staraliśmy się cały czas przy niej utrzymywać i grać czysto. Staraliśmy się stwarzać okazje i kwestią czasu było to, kiedy padnie pierwsza bramka. Jeśli chodzi o to, jak wykorzystaliśmy szanse, to nie było z tym najlepiej i nie trzeba wiele mówić na ten temat. Dopisała pogoda, było gorąco i trzeba było dużo biegać. To też miało wpływ na poziom gry.