- Chociaż wygrywaliśmy, to wiedzieliśmy, że czeka nas trudna druga połowa. Próbowaliśmy grać do przodu, gdy była taka okazja. Nie zamierzaliśmy się tylko bronić. Cracovia wykorzystała sytuację, gdy byliśmy żle ustawieni - powiedział po meczu trener Kosta Runjaic.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: To boli, gdy się przegrywa w taki sposób. Mieliśmy swoje założenia, ale czerwona kartka je pokrzyżowała. Wiedzieliśmy, jak chcemy grać. Chcieliśmy być cierpliwi, operować piłką. Chociaż wygrywaliśmy, to wiedzieliśmy, że czeka nas trudna druga połowa. Próbowaliśmy grać do przodu, gdy była taka okazja. Nie zamierzaliśmy się tylko bronić. Cracovia wykorzystała sytuację, gdy byliśmy żle ustawieni. Po tej bramce na 1:1 mieliśmy swoje okazje. Cracovia zyskała trochę po bramce i dużo jej to dało. Niestety, po naszej nieuwadze padła bramka na 2:1. Przed nami kilka dni przerwy. Chcemy godnie pokazać się w ostatnim meczu i dobrze zaprezentować się przed własną publicznością. Gratulacje dla Cracovii i wesołych świąt wszystkim tu obecnym.

Michał Probierz, trener Cracovii: Na wstępnie gratuluję panu Staszkowi 500. meczu. Wiem, jak to jest, bo jako trener mam 370 meczów. W Cracovii 500 może być ciężko, bo sytuacja zmienia się dynamicznie. Mieliśmy bardzo dużo problemów przed meczem. Kilku było chorych. Trenowaliśmy na balonie, żeby się wszyscy nie przeziębili. Datković dostał żółtą i szkoda, żę nie zagra w kolejnym mecz. Pogoń agresywnie nas podeszła, ale udało się to opanować. W przerwie mówiłem żeby uspokoić i grać skrzydłami. Diego zszedł ze złamanymi żebrami. Dużo dali zmiennicy. Wdowiaka trzeba pochwalić. Na początku chcieliśmy zaskoczyć Pogoń stałymi fragmentami gry, ale sami sie zaskoczyliśmy. Zrobimy wszystko, by w Lubinie dobrze zagrać, żeby włączyć się do gry o górna ósemkę na wiosnę.

Żródło: Pogoń Szczecin SA