Pogoń Szczecin w 6. kolejce Lotto Ekstraklasy pokonała w meczu wyjazdowym Arkę Gdynia 3:0. Poniżej pomeczowe wypowiedzi trenerów obu drużyn.

Maciej Skorża, Pogoń Szczecin: Myślę, że był to dobry mecz w naszym wykonaniu. Wygraliśmy na trudnym terenie z dobrze taktycznie przygotowanym rywalem. Domyślaliśmy się, że będzie to trudny mecz i tak też było. W wielu obszarach zagraliśmy na bardzo wysokim poziomie, byliśmy zdeterminowani. Druga bramka była decydująca, ponieważ dodała nam jeszcze pewności siebie. Może nie stwarzaliśmy wielu sytuacji na boisku, ale mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Jest po tym meczu trochę optymizmu, bo tych punktów potrzebujemy.

Leszek Ojrzyński, Arka Gdynia: Każdy, kto przeanalizuje te bramki, to zobaczy, że były to prezenty, a do grudnia jeszcze daleka droga. Tych błędów mogliśmy się ustrzec. Była presja przeciwnika, ale miałem zastrzeżenia do swojego zespołu po pierwszej połowie, kiedy mieliśmy swoje sytuacje. Nie potrafiliśmy się zachować jednak jak typowy killer. Druga bramka podcięła nam skrzydła, bo po przerwie chcieliśmy ruszyć do odrabiania strat. Pogoń dobrze operowała piłką, potrafiła się dłużej przy niej utrzymać. Moi asystenci mówią, że mecz podobny jak rok temu z Pogonią, kiedy również przegraliśmy 0:3 po naszych prezentach.