- Trzeba powiedzieć, że tracimy bardzo niepotrzebne bramki. Na temat rzutu karnego nie mogę nic powiedzieć, ale skoro sędzia sprawdził… Mogło się zdarzyć, żebyśmy przegrali i skończylibyśmy mecz bez punktów, ale dzięki Bogu tak się nie stało - powiedział po meczu trener Kosta Runjaic.

Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: Oczywiście żałuję, że oddaliśmy ten mecz w końcówce. Myślę, że bardzo dobrze zaczęliśmy ten mecz. Później zbyt szybka żółta kartka dla Hubert Matyni. Drugiej to nawet nie ma co komentować. Moim zdaniem nie można tak grać, gdy ma się już żółtą kartkę. Osłabiło to drużynę i musieliśmy zmienić koncepcję. Bardzo pomogło to przeciwnikom. Potrzebowaliśmy chwili, żeby się dostosować. W drugiej połowie dobrze broniliśmy, ale nie udało nam się zdobyć trzeciej bramki. Trzeba powiedzieć, że tracimy bardzo niepotrzebne bramki. Na temat rzutu karnego nie mogę nic powiedzieć, ale skoro sędzia sprawdził… Mogło się zdarzyć, żebyśmy przegrali i skończylibyśmy mecz bez punktów, ale dzięki Bogu tak się nie stało. Jagiellonia pokazała, że jest w dobrej formie i dlaczego tak dobrze radzi sobie na wyjazdach. Chętnie rozegrałbym ten mecz po 11. Było inaczej niż to sobie wyobrażałem. Zawodnicy dali z siebie wszystko i chyba każdy to widział. Już przed meczem powiedziałem, że w tej fazie sezonu niektórzy piłkarze po prostu nie są w stanie grać przez 90 minut. Graliśmy w poniedziałek z Cracovią, ale zrobiliśmy wszystko, żeby dobrze przygotować się do tego spotkania, ale ta czerwona kartka bardzo nam utrudniła grę. Piłka to detale, a im wyższy poziom, tym większe detale się liczą. Będziemy przygotowywać się, aby wygrać kolejny mecz.

Iwajło Petew, trener Jagiellonii Białystok: Nie jestem zadowolony ani z gry, ani z wyniku. Na początku spotkania straciliśmy bardzo głupiego gola, a później jeszcze ten karny. Drużyna miała kilka sytuacji jeszcze przed przerwą. Gdyby udało się je wykorzystać na drugą połowę piłkarze wyszliby bardziej zmotywowani. Szybko zdecydowałem się na zmiany i po 70. minucie mieliśmy 3-4 okazje. Udało doprowadzić się do remisu. Jeszcze w ostatniej minucie mieliśmy okazje, żeby wygrać. Najwidoczniej nie zasłużyliśmy, żeby to spotkanie wygrać. Nie graliśmy tak dobrze, jak w meczu z Lechią.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA