Po trudnym i zaciętym meczu piłkarze Pogoni zremisowali w Krakowie z Cracovią 1:1. Gola dającego punkt strzelił głową niezawodny Adam Frączczak.

Już pierwsze minuty spotkania pokazały, że obie drużyny walczyć będą o zwycięstwo i nie zadowolą się remisem i grą zachowawczą. Ładną i składną akcję Portowcy przeprowadzili w 20. minucie meczu. Wymianę piłek po zagraniu z pierwszej zakończył minimalnie niecelnym strzałem Rafał Murawski. Z biegiem kolejnych minut piewszej części meczu, do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy atakowali skrzydłami. Na boisku działo się wiele, co nie przekładało się jednak na widoczne sytuacje strzeleckie, czy same uderzenia. Przez to oba zespoły na przerwę schodziły bez bramek na swoich kontach.

Niestety, druga część meczu nie rozpoczęła się najlepiej dla Pogoni. Cracovia zaskoczyła Portowców wymianą piłki głową i dograniem na wolne pole do Piątka, który nie miał problemów z pokonaniem Słowika, stojąc z nim oko w oko. Odpowiedź Pogoni była błyskawiczna. Drygas przedarł się prawą stroną i dośrodkował na głowę Frączczaka, który nie dał szans Sandomierskiemu. Kolejne minuty spotkania dawały więcej z gry drużynie Cracovii. Akcje Portowców kończyły się w strefie środkowej i brakowało pomysłu na jej doprowadzenie pod pole karne gospodarzy. Warto odnotować debiut Nadira Ciftciego, który na 20 minut pojawił się na boisku. Kilka razy zaprezentował swoją siłę fizyczną i to, jak umie utrzymać się na nogach. Pierwszy występ po kontuzji zaliczył też Spas Delev.

Cracovia - Pogoń Szczecin 1:1 (0:0)
1:0 Piątek 47'
1:1 Frączczak 50'

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 2. Tomasz Brzyski, 22. Piotr Malarczyk, 21. Hubert Wołąkiewicz, 87. Diego Ferraresso (75' 20. Mateusz Szczepaniak) - 7. Jakub Wójcicki, 27. Marcin Budziński, 5. Miroslav Covilo (42' 23. Jaroslav Mihalik), 14. Damian Dąbrowski, 17. Sebastian Steblecki (82' 62. Erik Jendrisek) - 99. Krzysztof Piątek.

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 2. Cornel Rapa, 23. Mateusz Matras, 3. Jarosław Fojut (59' 21. Sebastian Rudol), 77. Ricardo Nunes - 18. Seiya Kitano (46' 11. Spas Delev), 6. Rafał Murawski, 8. Mate Tsintsadze, 14. Kamil Drygas (70' 17. Nadir Ciftci), 7. Adam Gyurcso - 9. Adam Frączczak.