Kolejny weekend z polską piłką za nami. Pogoni obecnie idzie bardzo dobrze, jeśli spojrzymy natomiast na zawodników wypożyczonych z naszego klubu, jest to już bardzo różnie.

Gorszy okres mają Wigry Suwałki, które w lidze nie wygrały od 5 spotkań. W 13. kolejce Fortuna 1 ligi od drużyny Damiana Pawłowskiego i Arona Stasiaka lepiej zaprezentował się ŁKS Łódź. O ile jeszcze Pawłowski może być umiarkowanie zadowolony, ponieważ spędził na murawie pełne 90 minut, o tyle w gorszym humorze bez wątpienia jest Stasiak, który cały mecz obejrzał z ławki rezerwowych.

W odwrocie jest też Bytovia Bytów, która po dobrym początku teraz cieniuje. Ostatnia wygrana w lidze miesiąc temu. W tej kolejce Gracjan Jaroch i spółka na własnym stadionie podejmowali GKS Jastrzębie i ulegli, tracąc na dodatek bramkę w ostatniej minucie meczu. Trochę ponad godzinę na boisku spędził wypożyczony z Pogoni Gracjan Jaroch.

Miejsce w podstawowym składzie stracił natomiast Rafał Maćkowski. Wypożyczony z Pogoni zawodnik nie wszedł na boisko nawet na minutę. Jego Chrobry Głogów pokonał natomiast na wyjeździe Garbarnię.

Pełne spotkanie rozegrał w barwach Rakowa Częstochowa Marcin Listkowski. Jego drużyna w meczu wyjazdowym mierzyła się z Podbeskidziem Bielsko-Biała i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali piłkarze Błękitnych Stargard. Tym razem lepsi okazali się od Siarki Tarnobrzeg, a 74 minuty zaliczył na swoim koncie Błażej Starzycki.

Mateusz Bochnak ze względu na otrzymaną ostatnio czerwoną kartkę nie mógł wystąpić w II lidze w barwach Pogoni Siedlce. Młody zawodnik zagrał natomiast w IV ligowych rezerwach swojego zespołu, w których zanotował bramkę.

Ponownie w pierwszym składzie Stali Stalowa Wola wyszedł Szymon Jopek. Jego drużyna przegrała w meczu wyjazdowym z Olimpią Elbląg 2:3. 19-latek oprócz kolejnych minut w seniorskiej piłce zaliczył również swoje premierowe trafienie w lidze.