Przerwa reprezentacyjna to czas, w którym najwięksi fanatycy piłki muszą zajrzeć do niższych lig. Nawet tam jednak ze względu na powołania konieczne było odwołanie kilku spotkań ligowych.

Nie pograli w ten weekend zawodnicy wypożyczeni do Wigier Suwałki. Wszystko ze względu na przerwę reprezentacyjną i powołanie przede wszystkim Martin Adamec, którego zaproszono na zgrupowanie reprezentacji Słowacji. Spotkanie z Chojniczanką zostało przełożone na 28 listopada.

Od pierwszej minuty spotkanie z GKS-em Tychy rozpoczął Rafał Maćkowski. Nie układało się ono jednak dobrze dla Chrobrego Głogów i wypożyczony z Pogoni zawodnik po 59 minutach opuścił boisko. Jego drużyna ostatecznie przegrała na własnym stadionie 0:1

Gracjan Jaroch i jego Bytovia w 19. kolejce Fortuna 1 ligi pojechali do Olsztyna, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Stomilem. Spotkanie nie ułożyło się po ich myśli, ponieważ schodząc na przerwie przegrywali aż 0:3. Rozmowa w szatni bez wątpienia pomogła, ponieważ udało się złapać kontakt z przeciwnikiem, ale ostatecznie gospodarze utrzymali korzystny wynik do końca. Wypożyczony z Pogoni zawodnik zakończył niestety mecz bez strzelonej bramki.

Trwa dobra seria Rakowa Częstochowa, który z Marcinem Listkowskim w składzie pokonał w meczu wyjazdowym GKS Jastrzębie aż 5:1. "Listek" niestety nie zapisał się na liście strzelców, a na boisku spędził 84 minuty. Raków ma obecnie aż 11 punktów przewagi nad 3. w tabeli Sandecją Nowy Sącz. Trzeba pamiętać, że rozegrał jedno spotkanie więcej, ale i tak jest to już bardzo wysoka zaliczka jak na listopad.

Do pierwszego składu Stali Stalowa Wola powrócił Szymon Jopek, który rozegrał pełne spotkanie z Resovią. Jego drużyna przegrała jednak 0:1, a wypożyczony z Pogoni zawodnik zapisał się w protokole arbitra żółtą kartką.

Kolejne pełne spotkanie na poziomie II ligi rozegrał również Mateusz Bochnak. Pogoń Siedlce, do której jest wypożyczony, podejmowała na

własnym boisku Olimpię Grudziądz. Spotkanie wygrali gospodarze 3:1, co ciekawe wszystkie bramki dla Pogoni Siedlce padły po rzutach karnych.

Błażej Starzycki powrócił do kadry meczowej Błękitnych Stargard, którzy na własnym stadionie w 19. kolejce mierzyli się z Olimpią Elbląg. 18-latek na boisku pojawił się na ostatni kwadrans, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1.