Jak co tydzień, zaglądamy do niższych lig, aby zobaczyć jak radzą sobie wypożyczeni tam zawodnicy. Możemy być zadowoleni, ponieważ większość z nich szybko wywalczyła sobie miejsce w podstawowych składach swoich drużyn.

Nowym wśród wypożyczonych jest Marcin Listkowski. 20-latek nie załapał się jednak jeszcze do kadry meczowej Rakowa Częstochowa, który w piątek pokonał na własnym stadionie Odrę Opole.

Pierwszy raz w tym sezonie pełnego spotkania nie rozegrał Gracjan Jaroch. Młody napastnik opuścił boisko w 73. minucie spotkania ze Stalą Mielec. Ponownie też nie udało mu się zapisać na liście strzelców.

W meczu Wigier Suwałki z Chrobrym Głogów w pewnym momencie na boisku mieliśmy trzech wypożyczonych z Pogoni zawodników. Od pierwszej minuty w zespole z Suwałk mecz rozpoczęli Aron Stasiak oraz Damian Pawłowski. W Chrobrym po przerwie na boisku zameldował się również Rafał Maćkowski i to on mógł wracać po spotkaniu zadowolony, ponieważ jego drużyna wygrała 1:0.

Kolejne pełne spotkanie w barwach Błękitnych Stargard rozegrał Błażej Starzycki. Jego drużyna pokonała w meczu wyjazdowym Znicz Pruszków 2:1.

90 minut w ligowym spotkaniu w II lidze rozegrał również Mateusz Bochnak. Prowadzona przez Pawła Sikorę Pogoń Siedlce zremisowała 2:2 z Rozwojem Katowice i zdobyła pierwsze punkty w tym sezonie.

Na ostatnie minuty w spotkaniu Stali Stalowa Wola z Widzewem Łódź wszedł Szymon Jopek. Pełny mecz rozegrał jednak w środku tygodnia we wstępnych rundach Pucharu Polski, jednak jego drużyna straciła aż 3 bramki i odpadła z Legionovią Legionowo.