Pogoń Szczecin zremisowała w kolejnym sparingu w trakcie zimowych przygotowań. Tym razem zmierzyliśmy się z I-ligową Chojniczanką, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. Jedyną bramkę dla Pogoni zdobył Adam Frączczak.

Spotkania z Chojniczanką Chojnice w trakcie przygotowań pomału robią się już tradycją. Taki sparing mieliśmy również latem i wtedy lepsi okazali się goście, którzy na głównej płycie boiska przy Twardowskiego pokonali Pogoń aż 4:2.

Tym razem przy ulicy Pomarańczowej przez całą pierwszą połowę Pogoń była wyraźnie lepsza. Aktywny był Buksa, który miał udział przy strzelonej bramce. To po jego strzale piłkę odbił Janukiewicz, a dopadł do niej Adam Frączczak, który trzyma skuteczność na początku nowego roku. Gospodarze mieli jeszcze kilka sytuacji, ale często brakowało tego decydującego podania, które otworzyłoby już drogę do bramki przeciwnika.

Po zmianie stron Pogoń nadal dłużej utrzymywała się przy piłce, ale po zamieszaniu w polu karnym w 54. minucie piłkę do bramki w ekwilibrystyczny sposób skierował Tomasz Boczek. Po zmianach w składzie gra nie wyglądała już tak płynnie i ostatecznie mecz zakończył się remisem.

Pogoń Szczecin – Chojniczanka Chojnice 1:1

1:0 Frączczak 26’

1:1 Boczek 54’

Pogoń: Budziłek (67’ Bursztyn) – Matynia, Dvali (46’ Fojut), Walukiewicz (46’ Rudol), Rapa (46’ Niepsuj) – Delev (46' Nunes), Hołota (67’ Drygas), Piotrowski (46’ Murawski), Kort (46’ Kowalczyk), Frączczak (46’ Listkowski) – Buksa (67’ Stasiak)

Chojniczanka: Janukiewicz - Lisowski, Kieruzel, Boczek, Pietruszka - Podgórski, Zawistowski, Wołąkiewicz, Ryczkowski, Rybski - Mikołajczak