Aktualności

- Ku naszej radości Spas Delev wrócił do treningów i jeśli zaliczy je w całości oraz będzie czuł się dobrze, to weźmiemy go pod uwagę przy ustalaniu składu. Iker Guarratxena też jest gotowy do gry – mówił na konferencji przed meczem z Cracovią trener Kosta Runjaic.


Nadal jednak nie wszyscy są w pełni zdrowi. - Jeśli chodzi o Adama Buksę, to czuje się coraz lepiej i w przyszłym tygodniu będzie brał udział w zajęciach. Powrót Soufiana Benyaminy na pewno nie potrwa krócej niż miesiąc, ale może to zająć też kilka miesięcy – przyznał szkoleniowiec.

Być może przeciwko Cracovii zadebiutuje nowy nabytek klubu – Iker Guarrotxena. - Iker może grać na trzech pozycjach. Nie wiem jeszcze na której zagra u nas. Jest z pewnością piłkarzem, który potrafi grać jeden na jeden, bardzo dobrze czuje się z piłką i ma doświadczenie. Widać po nim, że chce być w Pogoni – twierdzi Runjaic.

Pogoń jest jedyną drużyną w lidze, która w swoim dorobku nie ma jeszcze punktu. - Sześć straconych goli, zero strzelonych, zero punktów – każdy z nasz oczekiwał czegoś innego. Musimy podejść do tej sytuacji rzeczowo i trzeźwo. Wszystkie bramki w ostatnich meczach padły bardzo szybko. Z tego powodu musimy zachować większą czujność na początku meczu. Brakuje nam jakości przed bramką rywali. Dadzą nam ją Buksa, Delev i Guarrotxena. Oczywiście pozostali też ją mają. Trzeba jednak zainwestować więcej niż poprzednio, żeby odwrócić niekorzystną passę – przyznaje opiekun Portowców. - Jedna strona przemawia przeciwko nam, ale jest też druga mimo złych wyników. Drużyna przebiega dużo kilometrów, stwarza sobie sytuacje, pokazuje grę kombinacyjną. Na pewno brakuje nam szczęścia, ale nie można nim tłumaczyć wszystkiego. Brakowało także odwagi i przekonania. Obserwuję jednak drużynę, widzę jak pracują zawodnicy, jaka jest atmosfera i jestem optymistą jeśli chodzi o kolejne mecze.

- Sytuacja nie jest nowa dla klubu i dla mnie po doświadczeniach z ubiegłego sezonu. Wiemy, że jesteśmy na dobrej drodze. Wkrótce wrócą kontuzjowani zawodnicy, okienko transferowe nie jest zamknięte i rozmawiamy z kolejnymi piłkarzami, choć oczywiście poruszamy się w określonych warunkach – zaznacza trener.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3332

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...