Aktualności

  • Skorża: Nie pozwolę aby trafił tu piłkarz, którego nie chcę

Maciej Skorża był w poniedziałek rano gościem "Rozmów pod krawatem" w Radiu Szczecin. Pytania dotyczyły oczywiście pracy w Szczecinie.


Prowadzący Przemysław Szymańczyk powiedział na początku rozmowy, że Pogoń to zespół, który w ostatnich latach gra bez ambicji i woli walki.

- Biorąc pod uwagę charaktery, które muszę poznać, mając wiedzę po rozmowach z ludźmi z klubu, mam pewien obraz i wizję zespołu. Chcę maksymalnie wykorzystać potencjał drużyny. Chcę pracować z ludźmi, którzy też nie chcą tracić czasu. Nie zgadzam się do końca, że zespół przeszedł obok meczów w półfinale Pucharu Polski. Trzeba być w środku, żeby wiedzieć co się działo z zespołem - powiedział Maciej Skorża.

Szkoleniowiec, który dziś rozpocznie przygotowania z zespołem opowiedział też o swojej roli, jaką ma pełnić w klubie.

- Moja rola została precyzyjnie określona. Skupiam się na szatni. Mam wpływ na to, jacy zawodnicy do nas trafią. Są też osoby odpowiedzialne za poszukiwanie zawodników. Jest dyrektor i zarząd, którzy negocjują kontrakty. Jedna osoba tego nie może ogarnąć. Nie pozwolę na to, aby do drużyny trafił zawodnik, którego ja nie chcę. Bardzo precyzyjnie określiliśmy, jakich zawodników potrzebujemy - ocenił Skorża.

Kibice oczekują od klubu jasno określonego celu, o jaki walczyć ma Pogoń w nadchodzącym sezonie. Taka rozmowa nie miała jeszcze miejsca między zarządem, a szkoleniowcem.

- Z rozmową o celach musimy jeszcze poczekać. Wiem, że Maciek Stolarczyk mocno pracuje nad wzmocnieniami. O tym, w jakie miejsce celujemy, rozmawiać będziemy po zamknięciu kadry - dodał nowy szkoleniowiec.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Radio Szczecin
Wyświetleń: 7671

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...