Aktualności

  • Skorża: Zapamiętajcie ten moment i atmosferę

Poniedziałkowy mecz Pogoni Szczecin z Lechią Gdańsk będzie weryfikacją Dumy Pomorza. Dowiemy się czy bliżej jej do drużyny, którą oglądaliśmy w Lubinie, czy rzeczywiście zespół przeszedł w kilka dni metamorfozę i zagra podobnie jak z Lechem.


- Po meczu w Lubinie wiedzieliśmy jak mamy nie grać. Wszyscy mówią o zaangażowaniu, ale ono bierze się z tego jak jesteśmy ustawieni taktycznie. W Lubinie zagraliśmy źle taktycznie, byliśmy spóźnieni, daleko od przeciwnika. Ciężko było grać tak agresywnie jak w środę. Po takim meczu jak w środę, chcemy powtórzyć ten styl. To był dobry moment żeby zagrać z Lechem. Pamiętamy ostatni sezon i mówiłem chłopakom, że nie może być tak, oni mówią, że jadą tu po awans do kolejnej rundy. Wiele było czynników wpływających na to jak podeszliśmy do tego spotkania. Trzeba zrobić wszystko, żeby tak zostało - mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Adam Frączczak.

Według Macieja Skorży Pogoń zaskoczy i będzie w stanie wygrywać mecze seriami. Jednak czy to już jest ten moment zwyżki formy?

- Jesteśmy drużyną która jest głodna osiągnięcia sukcesu. Tak to widzę i jestem o tym przekonany. Jeśli zaskoczymy na dobre, to ta drużyna będzie wygrywać seriami. Cieszę się, że tak zespół zaareagował na mecz w Lubinie. Ktokolwiek by nie przyjechał do Szczecina w środę to spotkałoby tę drużynę to samo. Ważne jest to, co powiedziałem zawodnikom po wejściu do szatni: zapamiętajcie ten moment, tą atmosferę. To ich praca i ich moblizacja... Adam odegrał przed meczem w szatni ogromną rolę. Tak to ma wyglądać. Zawodnicy sami poczuli, że to jest recepta na sukces - tłumaczył dziennikarzom Skorża.

Drużyna jest przygotowana dobrze fizycznie do gry na wysokich obrotach przez cały mecz. Plan jaki obrany został na mecz z Lechem wydaje się być też odpowiednim na mecz z Lechią.

- Nie ma żadnej kalkulacji, tak sobie powiedzieliśmy. Kto ile ma zdrowia, tyle ma zostawić. Każdy miał dać z siebie maksa. Nie tylko 30. minut, ale wytrzymaliśmy cały mecz na wysokim tempie - dodał Frączczak.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne/Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 4190

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...