Aktualności

  • Stolarczyk: Negocjacje transferowe trwają

Za niespełna tydzień Pogoń Szczecin wznowi treningi i rozpocznie przygotowania do startu sezonu Lotto Ekstraklasy. Co dzieje się obecnie w klubie?


W krótkiej przerwie Pogoń zdążyła już wykupić z Zagłębia Lubin Adama Buksę i zakontraktować Davida Steca. Testy medyczne zaliczył też Mariusz Malec z Podbeskidzia Bielsko-Biała, ale jego tranfer nie został jeszcze sfinalizowany. Dlaczego?

- Pozostało kilka formalności - mówi nam dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Mariusz w swoim kontrakcie ma klauzulę wykupu, rozmawiamy o niej z Podbeskidziem. Do tego chcemy, aby dołączył do nas już od początku przygotowań i trzeba te kwestie dogadać z jego dotychczasowym klubem. Myślę jednak, że wszystko będzie po naszej myśli i Mariusz rozpocznie treningi z Pogonią.

Jednym z nowych piłkarzy w zespole będzie David Stec. Prawy obrońca zwiększy rywalizację na boku obrony, gdzie robi się dość ciasno.

- Zobaczymy jak to będzie. Cornel Rapa i David Niepsuj mają jeszcze rok kontraktu. Już zimą były zapytania w sprawie Cornela i zobaczymy co wydarzy się w tym okienku. Musimy być przygotowani na różne możliwości - dodał Stolarczyk.

Z Pogoni odeszło kilku piłkarzy i nie jest powiedziane, że inni też nie zostaną wytransferowani. Jednym z piłkarzy, który budzi zainteresowanie jest Lasha Dvali.

- Ofert oficjalnych nie ma. Są jakieś zapytania. Była oferta z Kazachstanu za Dvaliego. Zespół ten jednak chciał wypożyczyć piłkarza z opcją wykupu, ale nie zgodziliśmy się na to - zdradził dyrektor sportowy.

Zespół na pierwszym treningu zbierze się w przyszłym tygodniu. Czy przed tym klub zrobi kibicom jeszcze jakąś niespodziankę?

- Trudno powiedzieć, czy uda się wszystko zamknąć przed pierwszym treningiem. Trwają negocjacje i trzeba poczekać na ich efekt. Robimy wszystko aby tak było - zakończył dyrektor sportowy.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 11436

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...