Aktualności

Podczas przedmeczowej konferencji nie zabrakło pytań o Michała Żyrę, który jest najnowszym nabytkiem Dumy Pomorza. - Jest on bardzo wszechstronny, może grać zarówno na obydwu skrzydłach jak i na środku. Być może czułby się najlepiej na prawym skrzydle, ale teraz nie mamy zbyt wielkiego wyboru. Nieobecność Adama Frączczaka nie była do przewidzenia, więc na razie wydaje mi się, że będzie grał na środku ataku – powiedział Kosta Runjaic.


Napastnik czeka na oficjalny debiut w barwach Pogoni, ale już miał okazję do pokazania się szczecińskim kibicom w trakcie meczu kontrolnego z Chojniczanką. - Mogę tylko powiedzieć, że podczas ostatniego sparingu mieliśmy okazję, żeby przetestować Michała Żyrę – stwierdził trener Pogoni. - Bardzo fajnie, że udało mu się już strzelić bramkę. Wypróbowaliśmy kilka nowych rzeczy, ale nadal pozostajemy wierni naszemu składowi. Mamy jasny plan treningowy, którego będziemy się trzymać. Muszę powiedzieć, że zespół w ostatnim czasie bardzo dobrze pracował i na pewno się poprawił. Będziemy musieli to pokazać w niedzielę.

Michał Żyro powoli aklimatyzuje się w nowym zespole. - To bardzo fajny człowiek – podkreślił opiekun Portowców. - Wie, gdzie znajduje się bramka i jak ma poruszać się na boisku. Jest dla nas dużym wzmocnieniem. Z pewnością potrzebuje jeszcze czasu, żeby się w stu procentach zaaklimatyzować, natomiast nie trzeba go uczyć piłki nożnej od nowa. Podoba mi się jego mentalność i postawa na boisku. Podjął decyzję o przyjściu do Pogoni zupełnie świadomie. Jest tutaj, ponieważ chce wrócić do swojego dobrego okresu. Myślę, że będzie dla nas dużym wsparciem, podobnie jak my dla niego. Trzeba też wziąć pod uwagę, że miał długą przerwę. Gra w ekstraklasie będzie dla niego nowym etapem. Z pewnością nie będzie od samego początku tak sprawnym zawodnikiem jak ci, którzy regularnie występowali przez ostatnie dwa lata. Nie martwię się o niego, ponieważ świetnie zaprezentował się na murawie i zintegrował z zespołem.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: własne
Wyświetleń: 3636

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...