• W stolicy jak zawsze, ale grupa mistrzowska uratowana

Pogoń Szczecin przegrała w 30. kolejce Lotto Ekstraklasy z Legią Warszawa 1:3 Szczęśliwie dla Portowców ułożył się wynik w Lubinie, gdzie Zagłębie pokonało Wisłę Kraków, co dało Pogoni miejsce w grupie mistrzowskiej.

Pierwsza połowa rozgrywana była w bardzo szybkim tempie. Chwilę po rozpoczęciu już zaczęli wstawać kibice gospodarzy, aby celebrować zdobytą bramkę, ale ostatecznie piłka zatrzymała się tylko na słupku. Groźnych sytuacji więcej stworzyła Legia, która obramowanie bramki obijała dwukrotnie, a przy jednym strzale świetną interwencją popisał się Załuska. Konkretniejsza była natomiast Pogoń, która w 11. minucie wyszła na prowadzenie za sprawą trafienia Adama Buksy. Napastnik Pogoni wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Nunesa.

Do przerwy Portowcom udało się utrzymać prowadzenie, ale Wojskowi od razu po wyjściu z szatni mieli tylko jedno zadanie i bardzo szybko je wykonali. Już w 50. minucie gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Najpierw Carlitos z dość ostrego kąta pokonał Załuskę, a chwilę później bramkarz Pogoni musiał wyciągał piłkę raz jeszcze po strzale Medeirosa prosto w okienko. Zareagował na tę sytuację od razu Kosta Runjaic wprowadzając na boisko Benyaminę oraz Żyrę, ale dalej na boisku przeważał Mistrz Polski. Na niecałe 20 minut przed końcem Rocha zagrał piłkę z lewej strony wzdłuż bramki, a tam niefortunnie interweniował Fojut i wpakował ją do własnej bramki. Portowcy jeszcze próbowali, ale tego dnia byli wyraźnie słabsi od swojego przeciwnika i śmiało można stwierdzić, że zasłużenie w Warszawie przegrali. Miejsce w grupie mistrzowskiej zostało jednak utrzymane, ponieważ Zagłębie Lubin pokonało Wisłę Kraków i to Biała Gwiazda rundę finałową rozegra w grupie spadkowej.

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1

0:1 Adam Buksa 11'
1:1 Carlitos 47'
2:1 Medeiros 50'
3:1 Fojut (samobój) 73'

Żółte kartki: Wieteska, Vesović, Martins (Legia) Fojut, Kowalczyk, Drygas (Pogoń)

Legia Warszawa: Cierzniak – Vesović, Jędrzejczyk, Wieteska, Luís Rocha – I. Medeiros (81' Radović), Martins, Hamalainen (71' Cafú), Antolić, Szymański – Carlitos (75' Kulenović).

Pogoń Szczecin: Załuska – Stec, Fojut (76' Delew), Malec, Nunes – Kowalczyk (52' Żyro), Drygas, Podstawski, Kozulj, Majewski (58' Benyamina) – Buksa.