• W Warszawie jak zawsze - czyli bez punktów

Pogoń Szczecin przegrywa w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa 0:3. Pogoń grała w Warszawie ambitnie, ale nie dało to nawet jednego punktu. Ostatecznie po fazie zasadniczej Portowcy zajmują 12. miejsce i grając w grupie spadkowej rozegrają 4 spotkania na własnym stadionie.

Na rozpoczęcie spotkania widzowie musieli poczekać kwadrans. Wszystko było związane z protestem „Nic o nas bez nas!”. Już od pierwszego gwizdka Pogoń próbowała grać wysokim pressingiem i czyhała na najmniejszy błąd rywali. Aktywny był Jakub Piotrowski, który kilkukrotnie szarżował z prawej strony i po jego dośrodkowaniach szanse miał Adam Frączczak. Kapitan Pogoni w jednej sytuacji jednak minął się z piłką, a w następnej trafił prosto w stojącego na środku Arkadiusza Malarza. Legia zbytnio swoją grą nie zagrażała bramce Łukasza Załuski, ale bramkarz i tak był zmuszony wyciągnąć piłkę z siatki. Wszystko za sprawą strzału z 16 metrów Kaspera Hamalainena, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 26. minucie meczu.

Druga połowa zaczęła się już idealnie dla gospodarzy. Jarosław Niezgoda będąc na linii pola karnego zostawił w tyle Rudola, po czym szybko oddał płaski strzał. Zaskoczony Załuska skapitulował i Pogoń miała już bardzo trudną sytuację w Warszawie. Dwie bramki różnicy podłamały już Portowców, którzy atakowali z o wiele mniejszym zaangażowaniem. Legia natomiast kontrolowała mecz i w 71. minucie po zabójczym kontrataku Sebastian Szymański ustalił wynik meczu i zakończył w nim jakiekolwiek emocje.

Pogoń z Warszawy nie przywiozła nawet punktów, ale wyniki na innych stadionach pozwoliły jej skończyć fazę zasadniczą sezonu na 12. miejscu, które gwarantuje cztery domowe spotkania w grupie spadkowej.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 3:0

1:0 Kasper Hamalainen 26’

2:0 Jarosław Niezgoda 48’

3:0 Sebastian Szymański 71’

Żółte kartki: Pazdan (Legia)

Legia Warszawa: Malarz – Jędrzejczyk, Rémy, Pazdan, Hlousek – Antolić, Hamalainen, Mączyński (68’ Kucharczyk) – Szymański, Niezgoda (77’Eduardo), Vesović (60’Philipps)

Pogoń Szczecin: Załuska – Rapa (60’ Listkowski), Dvali, Rudol, Nunes – Piotrowski, Hołota (82’ Walukiewicz), Drygas – Delew, Buksa, Frączczak