Aktualności

  • Wiemy więcej o Pogoń Szczecin Football Schools

Pogoń Szczecin Football Schools zapewnia szkolenie dzieciom w wieku od 4. do 12. lat na terenie całego województwa Zachodniopomorskiego.


Prowadzona jest pod nadzorem Pogoni Szczecin S.A. dzięki czemu gwarantuje jakość oraz doświadczenie uznanych trenerów pracujących w klubie. We wtorek odbyła się konferencja prasowa podczas której omówiono szczegóły programu, który wystartował już kilka miesięcy temu.

Na konferencję zaproszono nie tylko dziennikarzy ale i wójtów zachodniopomorskich gmin. Już w trakcie spotkania przedstawiciele Ustronia Morskiego czy miejscowości Banie wyrażały mocne zainteresowanie dołączenia do programu Football Schools.

- Program ten oferuje szkolenie dzieci pod znakiem Pogoni Szczecin w ich miejscowościach. Ma on zachęcić dzieci do aktywnego spędzania wolnego czasu, wychowywać nie tylko potencjalnych piłkarzy ale i kibiców Pogoni Szczecin - mówił prezes PSFS Rafał Gibczyński.

-  To nie jest nasze „dziecko”, a pomysł Ekstraklasy S.A., która zachęca kluby do tworzenia takich akademii. Przedstawiciele Ekstraklasy wychodzą z założenia, że szkolenie 12-latków i starszych to już za mało. By uzyskać większe efekty ze szkolenia trzeba interesować się już dziećmi – tłumaczył Jarosław Mroczek, prezes Pogoni, która jest fundatorem PSFS.

W tej chwili PSFS działa m.in. w Moryniu w porozumieniu z lokalnym klubem Morzycko czy w pobliskim Przecławiu. To jednak nie koniec planów włodarzy, któzy marzą o ośrodku w każdym większym mieście w województwie. Pogoń to trzeci klub po Legii Warszawa i Lechu Poznań, który ruszył z tak dużym programem szkolenia w mniejszych miejscowościach.

Przy zapisie dziecka rodzic musi liczyć się z kosztem 120 złotych pakietu startowego, czyli granatowo-bordowego ubioru dla młodego piłkarza i pokrywać czesne w tej samej kwocie w opłacie miesięcznej.

Więcej o programie przeczytać można na stronie PS-FS.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KONFERENCJI!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2077

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...