Pogoń Szczecin pokonała w meczu wyjazdowym Arkę Gdynia 3:0. Samo spotkanie było jednak niecodzienne, ponieważ mieliśmy przyjemność oglądać aż dwa karne oraz jednego samobója. Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że to Arka miała większy udział przy strzelonych bramkach, aniżeli Portowcy.

Od pierwszego gwizdka Arka grała tak, jak najczęściej prezentują się drużyny prowadzone przez Leszka Ojrzyńskiego. Wysoki pressing, agresywny odbiór piłki i duże wybieganie. Portowcom wyraźnie taka gra nie odpowiadała. Pogoń jednak już w 2. minucie oddała celny strzał na bramkę. Potem jednak były trudności nawet z wyjściem z własnej połowy. Trzeba też oddać, że sam mecz nie zachwycał i ewentualne sytuacje wynikały z dużych błędów przeciwnika. W ten sposób bramkę zdobyła też Pogoń. W całkiem niegroźnej sytuacji jeden z obrońców zbyt krótko wycofał piłkę do swojego bramkarza. Doskonale wykorzystał to Formella, który nie odpuścił i goniąc piłkę, został powalony przez Steinborsa. Arbiter nie wahał się nawet chwili i podyktował rzut karny, który wykorzystał już o dziwo nie Adam Frączczak, a jego imiennik – Gyurcso.

Jeśli powiemy, że przy pierwszej bramce Pogoni pomogli gospodarze, to już trudno wytłumaczyć inaczej drugie trafienie Pogoni. Lewą stroną szarżował Gyurcso i do czasu jego dośrodkowania, akcja wyglądała na w miarę groźną. Skrzydłowy jednak niecelnie wrzucił piłkę w pole karne, jednak tym razem gościom pomógł Mateusz Szwoch, który zamiast wybić piłkę, skierował ją do bramki własnego bramkarza. Arka po tym samobójczym trafieniu wyraźnie się podłamała. Kilka minut później w polu karnym faulowany był Kamil Drygas i tym razem z rzutu karnego Steinborsa pokonał Adam Frączczak. I tak o to Pogoń niespodziewanie w niecałą godzinę zagwarantowała sobie trzy punkty. Potem były już tylko chwilowe zrywy gospodarzy, ale bez efektów bramkowych i ostatecznie wynik utrzymał się już do końca.

Arka Gdynia – Pogoń Szczecin 0:3

0:1 Adam Gyurcso 43’ (k)

0:2 Mateusz Szwoch 52’ (sam.)

0:3 Adam Fraczczak 58’ (k)

Żółte Kartki: Zbozień (Arka), Piotrowski, Dvali, Kowalczyk (Pogoń)

Arka Gdynia: Steinbors – Zbozień, Marcjanik, Danch, Warcholak – Sambea, Jazvić (60’ Siemaszko), Szwoch, Marciniak, Da Silva (46’ Piesio) – Jurado (59’ Kun).

Pogoń Szczecin: Załuska – Niepsuj, Rapa, Dvali, Nunes – Gyurcso, Drygas, Kort (69’ Kowalczyk), Piotrowski (80’ Murawski), Formella (84’ Listkowski) – Frączczak.