Aktualności

  • Załuska: Cel? Czwarte miejsce, teraz bez presji

Trzy razy piłkę z siatki wyjmować musiał w meczu z Legią Łukasz Załuska. Golkiper Dumy Pomorza mimo to, zaliczył kilka świetnych interwencji, które uchroniły Pogoń przed wyższą porażką.


- W przerwie prowadziliśmy 1:0. Wiedzieliśmy, że jeżeli w drugiej połowie przetrwamy dziesięć minut, to będzie dobrze. Po strzelonych golach Legia poczuła luz i pewność siebie. Gospodarze wygrali w pełni zasłużenie. Źle weszliśmy w drugie 45 minut. Mobilizowaliśmy się, więc szkoda, że zabrakło nam koncentracji. Legia miała indywidualności, które zadecydowały o wyniku. W tym zespole jest sporo jakości - powiedział zaraz po meczu Załuska.

Pogoń po przerwie bardzo szybko straciła prowadzenie i w zasadzie było już po meczu. Solidna pierwsza część meczu dawała kibicom nadzieje na pozytywny wynik w tej rywalizacji.

- Tracimy dużo bramek po naszych błędach. Trzeba to wyeliminować. Znając naszego trenera będziemy teraz głęboko analizować stracone gole - ocenił Załuska.

Przed nami siedem spotkań w fazie finałowej Lotto Ekstraklasy. Różnice punktowe nie są duże, ale Pogoń rywalizować będzie z drużynami, które są "w gazie".

- Pełny stadion mobilizuje każdego piłkarza. Udało mi się obronić w pierwszej połowie kilka strzałów, byłem dobrze przygotowany do tego spotkania. Po meczu rozmawiałem z trenerem Dowhaniem, który kiedyś był moim szkoleniowcem. Niestety, czas leci nieubłaganie. Strata do czwartego miejsca nie jest duża. Każdy będzie teraz grał z wymagającym przeciwnikiem. Na pewno będzie atakowali tę lokatę, ponieważ dzięki temu będziemy mogli marzyć o grze w europejskich pucharach. Awans do ósemki był naszym celem. Teraz będziemy grali bez presji, ponieważ możemy tylko pozytywnie zaskoczyć. Kto będzie mistrzem? Legia - dodał bramkarz Pogoni.

 

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Legionisci.com
Wyświetleń: 3495

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...