• Zwycięski sparing z Zagłębiem Lubin

Pogoń wygrała rozgrywany w Opalenicy sparing z Zagłębiem Lubin 1:0. Zwycięską bramkę zdobył debiutujący Alexander Gorgon.

Pierwszy i jedyny mecz sparingowy w czasie letniego obozu przygotowawczego Pogoń zagrała z Zagłębiem Lubin w Opalenicy. Spotkanie toczyło się w pełnym słońcu i przy 33 stopniach, zatem jego tempo nie było imponujące. Pierwsze minuty obfitowały w dużą ilość niedokładnych podań i strat. W 2 minucie mocny strzał na bramkę Bursztyna oddał Bartosz Białek, ale dobrze w bramce spisał się rezerwowy golkiper Portowców. W 7 minucie pomocy medycznej potrzebował Kamil Drygas, który ucierpiał po ostrym wejściu wślizgiem Żubrowskiego. Na szczęście pomocnik Pogoni był zdolny do dalszej gry. W 13 minucie dobrą piłkę za linie obrony posłał Kostas Triantafyllopoulos, dopadł do niej Frączczak, ale wywalczył tylko rzut rożny. Po tym stałym fragmencie piłka spadła pod nogi Dąbrowskiego, który oddał mocny strzał z 35 metra, tuż obok bramki. W 21 minucie ładną kombinacyjną akcję stworzył Dąbrowski ze Smolińskim, ale zdołali przerwać ją obrońcy. 2 minuty później na indywidualny rajd zdecydował się Bohar. Na szczęście jego akcję przerwał Hubert Matynia. W 25 minucie dobry strzał na bramkę rywali oddał Drygas, ale rywale wybili piłkę na rzut rożny.

Druga część spotkania rozpoczęła się bez zmian w drużynie Portowców. W 35 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego dobry strzał głową oddał Kamil Drygas, ale piłka przeszła obok bramki. W 40 minucie spotkania mocno centrował w pole karne Pogoni Starzyński, lecz piłkę dobrze złapał Bursztyn. W 46 minucie na zmiany zdecydował się trener Kosta Runjaić. Na boisku pojawili się Jakub Bartkowski, Kryspin Szcześniak, Sebastian Kowalczyk, Hubert Turski, Dante Stipica, Paweł Cibicki, Alexander Gorgon. W 56 minucie dobrze z piłką obrócił się Turski, ale jego mocny strzał minął prawy słupek bramki Zagłębia. Chwilę później znów na bramkę uderzał "Turek", ale piłki lecącej wzdłuż bramki nikt nie przeciął. W ostatniej akcji drugiej tercji dobrze z rzutu wolnego dośrodkowywał Matynia, do piłki w polu karnym prawie doszedł Szcześniak, ale bramkarz zdołał ją wypiąstkować i przy okazji poturbował młodego piłkarza Pogoni.

Trzecią tercję Pogoń rozpoczęła w następującym składzie:
Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Filip Balcewicz, Kryspin Szcześniak, Bartłomiej Mruk - Bartosz Boniecki, Sebastian Kowalczyk, Alexander Gorgon, Paweł Cibicki, Mariusz Fornalczyk – Hubert Turski
Chwilę po jej rozpoczęciu prawym skrzydłem ruszył Fornalczyk, rozpędzony skrzydłowy Pogoni został sfaulowany, tak że wylądował na płocie okalającym boisko i wyrwał jedno z jego przęseł. Sędzia przyznał, że gdyby nie było to spotkanie towarzyskie, to zawodnik Zagłębia zostałby ukarany czerwoną kartką. W 67 minucie mocny strzał z rzutu wolnego obronił Dante Stipica. Chwilę później akcję prawym skrzydłem wykonał Bartkowski. Zakończył ją celnym dośrodkowaniem, które na bramkę zamienił nowy nabytek Pogoni - Alexander Gorgon. W 71 minucie piłka spadła pod nogi Kowalczyka przed polem karnym. Mocno uderzył Kowal, ale nad bramką. W 78 zamieszało się pod bramką Dante Stipicy po dośrodkowaniu z prawej strony, ale zdołałi wybić nasi defensorzy. W 80 minucie urazu nabawił się Boniecki, a jego miejsce na boisku zajął Michalis Manias. W 81 minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Sasa Zivec, ale nie zdołał pokonać stojącego w bramce Stipcy. Nie możemy wyciągać zbyt dużej ilości wniosków po tym sparingu, rozegranym w upale i mocnym słońcu, ale na pewno możemy stwierdzić, że ofensywa, która grała w drugiej części spotkania pokazała sporo jakości, a piłkarze tacy jak Gorgon czy Fornalczyk na pewno nie jeden raz zaimponują nam swoimi umiejętnościami.

Pogoń Szczecin 1:0 Zagłębie Lubin (0:0, 0,0)
1:0 - Alexander Gorgon 68'

Składy wyjściowe:
Pogoń Szczecin: 26. Jakub Bursztyn, 15. Hubert Matynia, 13. Konstantinos Triantafylopoulos, 33. Mariusz Malec, 23. Benedikt Zech, 61. Kacper Smoliński, 64. Kacper Kozłowski, 14. Kamil Drygas, 8. Damian Dąbrowski, 16. Santeri Hostikka, 9. Adam Frączczak

Zagłębie Lubin: 30. Dominik Hładun, 26. Kacper Chodyna, 27. Dominik Jończy, 33. Lubomir Guldan, 3. Sasa Balic, 8. Łukasz Poręba, 14. Jakub Żubrowski, 18. Filip Starzyński, 17. Patryk Szysz, 39. Damjan Bohar, 21. Bartosz Białek

Autor: Łukasz Krzyżanowski