• Zwycięstwo z Rapidem Wiedeń na koniec obozu w Belek

Portowcy pokonali 2:1 Rapid Wiedeń w ostatnim meczu sparingowym podczasu obozu przygotowawczego w Belek. Bramki do Pogoni zdobyli Mateusz Łęgowski oraz Piotr Parzyszek.

Ostatni sparing podczas zimowych przygotowań w Belek Portowcy rozegrali z austriackim Rapidem Wiedeń. Mecz odbył się na boisku znajdującym się w obiekcie sportowym Gloria Sports Arena, w którym trenują nasi zawodnicy. Plac gry nie był przygotowany idealne, bo wcześniej intensywnie wykorzystywali go zawodnicy Karabachu Agdam, ale murawy na wiosnę w Ekstraklasie z pewnością nie będą wyglądały lepiej. Szkoleniowiec Portowców nie wystawił od pierwszej minuty najlepszej jedenastki. Z powodu urazów zabrakło Kowalczyka i Triantafyllopoulosa, a na ławce usiedli m.in. Vahan Bichakhchyan i Jean Carlos Silva. Pierwszy fragment meczu nie obfitował w groźne sytuacje, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, gdzie jednak brakowało dokładności z obu stron. Pogoń po raz pierwszy mocniej zaatakowała w 10 minucie. Bartkowski zagrał do Grosickiego, a skrzydłowy Pogoni oddał strzał z woleja, który nie znalazł drogi do bramki. Sześć minut później tym razem dośrodkowywał Grosicki, a akcję strzałem głową zakończył Kucharczyk, ale ponownie było to uderzenie niecelne. Rapid zagroził nam po raz pierwszy dopiero w 22 minucie, lecz Benedikt Zech szybko wyjaśnił, wybijając piłkę. W 30 minucie na prowadzenie wyszła drużyna z Wiednia. Po dośrodkowaniu Auera z lewej strony piłka odbiła się w polu karnym Fountasa i spadła pod nogi Marco Gruella, który płaskim strzałem pokonał Dante Stipicę. W 35 minucie z rzutu wolnego uderzył Damian Dąbrowski, ale wprost w głowę obrońcy stojącego w murze. Po chwili po rzucie rożnym piłka znalazła się w polu karnym wiedeńczyków i strzału przewrotką spróbował Luka Zahović, lecz było to zagranie niecelne i niebezpieczne zdaniem sędziego. Do końca pierwszej połowy nie zobaczyliśmy więcej ciekawych akcji i na przerwę zeszliśmy z jednobramkową stratą do piątej drużyny austriackiej Bundesligi.

Po przerwie Kosta Runjaić zdecydował się zmienić prawie wszystkich piłkarzy. Na boisku z drużyny z pierwszej połowy pozostał tylko Dante Stipica, a premierowo w sparingu podczas zimowych przygotowań mieliśmy szansę oglądać Bartłomieja Mruka. W 49 minucie swój pierwszy strzał na bramkę oddał Vahan Bichakhchyan, ale celownik nie był jeszcze dobrze skalibrowany. W 54 minucie w sytuacji sam na sam z Dante Stipicą znalazł się Kohya Kitagawa i świetną interwencją popisał się nasz golkiper, ratując nas przed stratą drugij bramki. W 60 minucie błąd przy wybiciu piłki nogą popełnił Stipica, ale na nasze szczęście rywale nie skorzystali z prezentu. Chwilę później nasz bramkarz, który zagrał swój pierwszy mecz po kontuzji, opuścił boisko, a zastąpił go Jakub Bursztyn. W 65 minucie po naszym rzucie rożnym piłka trafiłą przed pole karne do Łęgowskiego, który potężnym strzałem skierował piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza. W 73 minucie Kacpra Kostorza zmienił Piotr Parzyszek, a już 5 minut później napastnik wykorzystał zamieszanie i błąd bramkarza i z bliskiej odległości skierował piłkę do bramki. Po dwóch minutach Rapid mógł wyrównać, ale głową z linii bramkowej piłkę wybił Bartłomiej Mruk. W 82 minucie na boisko weszli Stasiak, Rezaeian oraz Łukasiak za Fornalczyka, Bichakhchyana oraz Jeana Carlosa. Mimo większej ilości młodzieży na boisku w ostatnich minutach spotkania dobrze utrzymywaliśmy się przy piłce i bezpiecznie dowieźliśmy korzystny rezultat do końca. Portowcy wygrali ostatni sparing w tureckim Belek i za kilka dni wrócą do Polski, aby kontynuować przygotowania na własnych obiektach.

Pogoń Szczecin 2:1 Rapid Wiedeń (0:1)
30' 0:1 Gruell
65' 1:1 Łęgowski
78' 2:1 Parzyszek