Aktualności

Sporo ostatnio w mediach Jakuba Piotrowskiego. Wszystko to ma związek z jego transferem z Pogoni Szczecin do Genk. Poniżej fragment rozmowy jaką z piłkarzem przeprowadził Super Exprees.


Nie za wcześnie na ten transfer, nawet prezes Zbigniew Boniek ma takie obawy...

Jakub Piotrowski: Moim celem było pomóc Pogoni w utrzymaniu, a transfer do Genk traktuję jako kolejny krok i to wcale niemały. Różnie w życiu bywa, ale jadę po to, żeby szybko wkomponować się w nową drużynę i grać, a także zdobywać doświadczenie. Gdybym nie wierzył w siebie, to wyjazd byłby bez sensu. W lidze belgijskiej mogę wskoczyć na wyższy poziom.

Jaki wpływ na twoją decyzję miała Pogoń, bo niektórzy twierdzą, że pieniądze z transferu były jej bardzo potrzebne?

- To była moja decyzja. Gdybym nie chciał tego transferu, to nie doszłoby do niego.

Genk wychował wielu znakomitych piłkarzy – Kevin de Bruyne, Thibaut Courtois, czy ostatnia rewelacja Bundesligi Leon Bailey. Działało to na twoją wyobraźnię i pomogło podjąć decyzję?

- Wziąłem to pod uwagę, jak również to, że Belgia jest w ogóle dobrym miejscem do dalszej kariery. Tamta liga jest obserwowana przez wielkie kluby, a ja mam ambicję, żeby w przyszłości iść jeszcze dalej. Na razie nie mam prawa porównywać się do tych świetnych piłkarzy, a nawet nie chcę. Jestem Kuba Piotrowski i chcę budować swoją własną markę.

W Pogoni byłeś przez 3,5 roku z przerwą na wypożyczenie do Stomilu. Któremu trenerowi zawdzięczasz najwięcej?

- To był okres dojrzewania piłkarskiego i wiele się nauczyłem. Bardzo pomógł mi trener Paweł Cretti, dzięki któremu szybko zaaklimatyzowałem się klubie. Czesław Michniewicz dał mi możliwość debiutu w Ekstraklasie. Bardzo dużo zawdzięczam trenerowi Rujnaicowi. Mojej grze nadał pewien styl, nabrałem przy nim odwagi na boisku, próbowałem brać odpowiedzialność za drużynę. Pracował ze mną na boisku i analizowaliśmy wiele rzeczy przy komputerze. Chciałbym zawsze trafiać na tak pomocnego trenera, i dlatego nie chciałbym go zawieść na dalszym etapie mojej kariery.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: se.pl
Wyświetleń: 4774

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...