Aktualności

Do tego, że obecna murawa na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie nie nadaje się do gry w piłkę nikogo przekonywać nie trzeba. Wszystko wskazuje jednak na to, że w najbliższych dniach zostanie wymieniona na nową.


Piłkarze Kosty Runjaica w ciągu ośmiu dni rozegrali na obecnej płycie trzy mecze. Boisko przed rozpoczęciem meczu wyglądało słabo, ale z każdą kolejną minutą rozegranego meczu prezentowało sie jeszcze gorzej. O swoim niezadowoleniu z jej stanu głośno mówił trener Kosta Runjaic już przed rozpoczęciem rundy wiosennej, ale i po każdym kolejnym meczu.

Słowa te nie pozostały bez odzewu, bo w tym samym czasie odbywało się szukanie odpowiedniego rozwiązania. Ustalono, że jedynym sensownym jest wymiana całej murawy. Sprawa proceduralnie nie jest jednak prosta, bo strony są trzy. Jest miasto, które jest właścicielem stadionu, Pogoń czyli główny użytkownik obiektu, oraz firma Trawnik, która układała obecny plac gry. Zdanie wszystkich trzech stron jest jasne, murawę trzeba wymienić.

Obecnie trwają ustalenia i wszelkie procedury. Zdanie klubu jest takie, że obecny moment jest optymalny do wymiany nawierzchni. Przed Pogonią dwa mecze wyjazdowe, czyli pierwszy, który trzeba byłoby rozegrać, będzie miał miejsce za trzy tygodnie. Do tego w najbliższych dniach temperatura ma podskoczyć do góry i utrzymywać się przez jakiś czas powyżej zera. Nowa nawierzchnia do Szczecina ma przyjechać z Włoch.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 11571

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...