Aktualności

Od kilku już dni kibice Pogoni Szczecin niecierpliwie wyczekują informacji na temat Luki Zahovicia, który miałby wzmocnić Dumę Pomorza. Informację taką na Twitterze opublikował Janekx89. Jak wygląda sytuacja obecnie?


Zahovic i jego pozyskanie byłoby z pewnością jednym z ciekawszych ruchów obecnego okienka transferowego w PKO Ekstraklasie. Nie jest to piłkarz anonimowy, tylko zawodnik, który regularnie strzelał w swoim solidnym klubie. Kibice obawiają się jednak, że transfer może nie dojść do skutku ze względu na sytuację z Koronawirusem, czy też zamykającym się okienkiem transferowym w lidze w której występuje piłkarz. Ten drugi argument z miejsca można obalić, bo aby pozyskać danego piłkarza, okienko otwarte musi być w lidze w której występuje klub pozyskujący. Okienko transferowe w Polsce otwarte jest do 5 października.

W klubie na pytania o Zahovicia nabierają wody w usta i nie chcą sprawy komentować. Najlepszym przykładem jest odpowiedź "pomidor", która padła ze strony Jarosława Mroczka na pytanie o możliwość pozyskania tego zawodnika w programie "Weszłopolscy". Popytałem jednak w kilku miejscach mocno zbliżonych do klubu i informacje są optymistyczne.

Z tego, co udało nam się ustalić, rozmowy z piłkarzem trwają i są bardzo zaawansowane. Wydaje się, że strony ostatecznie osiągną porozumienie i piłkarz trafi do Pogoni. Klub nie musi się spieszyć z ogłoszeniem transferu. Ma czas na finalizację do poniedziałku. Obecnie piłkarze Kosty Runjaica i tak nie trenują w grupie, więc sprawę domknąć można nawet za kilka dni i według naszych informatorów, może to być nawet poniedziałek, czyli dzień zamknięcia okienka transferowego.

Luka Zahovic to słoweński piłkarz grający na pozycji napastnika w NK Maribor. Zahovic urodził się w portugalskim Guimares. Treningi piłki nożnej rozpoczął w Benfice Lizbona, której barwy reprezentował w latach 2001-2007, po czym trafił do NK Maribor, w którym rozegrał łącznie 196 spotkań, podczas których zdobył 81 bramek i zanotował 19 asyst. Zahović grał w młodzieżowych kadrach Słowenii od U-16 do U-21. W dorosłej reprezentacji zadebiutował 16 października 2018. 

Zahovic jest prawonożnym napastnikiem. Mierzy 177 centymetrów. W sezonie 2019/2020 wystąpił w 28 meczach Prva Liga - najwyższy poziom rozgrywkowy w Słowenii -  zdobył 10 goli i 5 razy asystował. Dodatkowo rozegrał spotkania w ramach kwalifikacji do Ligi Europy i Ligi Mistrzów. 

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 14465

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...