Aktualności

  • Pierwszy przypadek Koronawirusa w Ekstraklasie

W sobotę wykryty został pierwszy pozytywny wynik w testach na Koronawirusa w PKO Ekstraklasie. Wynik okazał się nieszczęśliwy dla jednego z piłkarzy Wisły Płock. Klub z Płocka odwołał wyjazd na obóz do Grodziska Wielkopolskiego. Poniżej oficjalny komunikat Wisły Płock.


Po zakończeniu okresu urlopowego członków 1. drużyny Wisły Płock, klub z własnej inicjatywy sfinansował badania wymazowe dla wszystkich zawodników oraz członków sztabu szkoleniowego.

Wynik testu jednego z zawodników okazał się być pozytywny. Po konsultacjach z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Płocku oraz komisją medyczną PZPN nie będą prowadzone treningi grupowe pierwszego zespołu. Wyniki pozostałych członków drużyny są negatywne.

Zaplanowany na dziś wyjazd na obóz przygotowawczy do Grodziska Wielkopolskiego zostaje odwołany. Wszystkie osoby pozostające w kontakcie z zawodnikiem pozostaną w izolacji.

W najbliższych dniach odbędą się ponowne badania wymazowe całej przebadanej grupy. Po otrzymaniu wyników będą podejmowane kolejne kroki zgodne z zaleceniami PSSE w Płocku oraz komisją medyczną PZPN.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Wisła Płock
Wyświetleń: 5066

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...