Aktualności

Luis Mata i Luka Zahovic to dwaj piłkarze w kadrze trenera Kosty Runjaica, którzy w poniedziałek będą liczyć na debiut w barwach Pogoni Szczecin.


Luis Mata był pierwszym ogłoszonym przez Pogoń transferem przed nowym sezonem. Miało to miejsce 9 lipca, jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu. W zajęciach przygotowawczych do nowych rozgrywek brał udział od samego początku, ale w trakcie obozu w Opalenicy przytrafiła mu się kontuzja kostki.

- Jestem gotowy i zmotywowany, żeby jak najszybciej zadebiutować. Jestem pewny, że z każdym kolejnym treningiem będę nabierał odpowiedniego rytmu i pewności siebie - mówił piłkarz w końcówce sierpnia w rozmowie z naszym serwisem.

Do tej pory jednak do debiutu nie doszło. Piłkarz po urazie wprowadzany do gry był bardzo spokojnie i odpowiedzialnie, bo kostka cały czas dawała o sobie znać. Najpierw przyszedł czas na treningi, a następnie szansa na występ w zespole rezerw. Teraz wydaje się już, że piłkarz jest gotowy do gry w Ekstraklasie, a przerwa spowodowana kwarantanną, mogła zadziałać na jego korzyść.

Drugim piłkarzem czekającym na debiut w barwach Pogoni jest Luka Zahovic. Słoweński napastnik w przeciwieństwie do Maty jest ostatnim transferem Pogoni Szczecin. Piłkarz dołączył do zespołu na poczatku października. Pogoń potrzebowała napastnika i w końcówce okienka udało się takiego pozyskać. On sam zapowiada, że jest gotowy do gry od samego początku, ale ostateczną decyzję podejmie trener.

- Pierwsze dni są dla mnie bardzo dobre. Drużyna świetnie mnie przyjęła więc cieszę się, że poznałem wszystkich. Trenujemy dobrze i przygotowujemy się by być gotowi na poniedziałek - mówił piłkarz kilka dni temu.

Na jego walory i mocne strony liczy też trener Kosta Runjaic. Czy zdecyduje się na grę Zahoviciem w Gdańsku już od pierwszej minuty? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez kibiców przed poniedziałkową rywalizacją.

- Bardzo dobrze się prezentuje od początku. Zaadaptował się w zespole. To co o nim słyszeliśmy i co widzieliśmy, potwierdza w pierwszych treningach. Jest inteligentny, dobry technicznie, potrafi poruszać się i szukać pozycji, ma nosa pod bramką oraz dobrze ułożoną nogę. Na pewno jest wzmocnieniem dla nas. Musimy też dać mu czas na pełną adaptację do ligi i naszej gry. To piłkarz mający jakość, a tacy łatwiej się dostosowują. W Pogoni wszyscy gracze sprawnie się integrują. Wiem, że nam pomoże i będzie zdobywał gole. Dodaje nam jakości. Cieszę się, że jest z nami - mówił ostatnio szkoleniowiec Pogoni.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4837

Trwa ładowanie komentarzy...