Aktualności

Piłkarze Pogoni Szczecin od środy przebywają w Gniewinie i tam przygotowują się do meczu z Lechią Gdańsk, który został zaplanowany na poniedziałek. Na jakie zestawienie zdecyduje się szkoleniowiec Dumy Pomorza?


Przed przerwą spowodowaną zachorowaniami i kwarantanną sytuacja byłaby znacznie łatwiejsza i wytypowanie wyjściowej jedenastki nie byłoby aż tak trudne. Nie mieliśmy jednak okazji na własne oczy oglądać zajęć Portowców, także jest to całkowite wróżenie z fusów.

Jedynym pewniakiem wydaje się być Dante Stipica i trudno wyobrazić sobie, aby do gry miał wskoczyć jeden z młodych bramkarzy. Znacznie większa rywalizacja jest w obronie.

Paradoksalnie, przerwa mogła pozytywnie wpłynąć na pozycję w zespole Luisa Maty, który wciąż czeka na debiut w Pogoni. Rywalizuje on o miejsce na boisku z Hubertem Matynią. My postawimy w naszym zestawieniu na zawodnika z Portugalii, ale z bardzo dużym znakiem zapytania. Prawa obrona? Stec, albo Bartkowski. Przed przerwą w rozgrywkach trener chętniej stawiał na Steca i my też przychylimy się do tego wyboru.

Na środku obrony mamy dwa miejsca i trzech piłkarzy gotowych do gry. To Zech, Triantafyllopoulos i Malec. Stawiamy na bardziej doświadczoną parę dwóch obcokrajowców.

Przejdźmy do zestawienia pomocy i zacznijmy od wyboru trzech piłkarzy do środka formacji. Wybór zaczynamy od Damiana Dąbrowskiego, który od początku sezonu był najlepszym zawodnikiem Portowców z pola. Obok niego młodzieżowiec Maciej Żurawski i Alexander Gorgon.

Boki pomocy? Postawilibyśmy na dwóch mocno ofensywnych piłkarzy, czyli Michał Kucharczyk i Paweł Cibicki. Pierwszy pokazał już we wrześniu, że będzie ważnym punktem drużyny, a drugi ma za sobą gorszy okres. Oby kolejne jego występy dały Pogoni i jej kibicom więcej radości.

Najbardziej wysunięty zawodnik w zespole? Stawiamy na Zahovicia. Oczekiwania kibiców wobec tego piłkarza są ogromne i wierzymy, że z miejsca stanie się ważnym ogniwem drużyny. W chwili obecnej o miejsce rywalizuje z Adrianem Benedyczakiem, bo do zdrowia wciąż powraca Adam Frączczak.

Czy tak będzie wyglądać podstawowa jedenastka Pogoni Szczecin w pojedynku z Lechią Gdańsk? To tylko i wyłacznie nasze typy, nie potwierdzone nawet obserwacją treningów, także należy podejść do nich z dużym dystansem. O wszystkim przekonamy się około godziny przed poniedziałkowym pojedynkiem.

SKŁAD PRZYPUSZCZALNY: Stipica - Stec, Zech, Kostas, Mata - Cibicki, Dąbrowski, Żurawski, Gorgon, Kucharczyk - Zahovic

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4452

Trwa ładowanie komentarzy...