Aktualności

Obecność Kacpra Kozłowskiego w Pogoni to już przeszłość, ale kibice wciąż rozpamiętują jego grę w barwach Dumy Pomorza. Poniżej prezentujemy Wam materiał przygotowany przez Tomka Paczkowskiego, który prowadzi bloga bramasportowa.blogspot.com. Przesłał go do nas do publikacji dla szerszego grona kibiców.


Kacper Kozłowski został sprzedany do Brighton za rekordową, jak na polskie warunki, kwotę i księgowi Pogoni już zacierają ręce na myśl o nadchodzących przelewach. Spory ból głowy ma za to sztab trenerski, który musi załatać lukę w pomocy, a także zadomowić w składzie kolejnego zdolnego młodzieżowca. Transfer Kozłowskiego znakomicie wpisuje się do wielkiej księgi "Co by było gdyby?", zwłaszcza kiedy z ust prezesa Jarosława Mroczka padła jasna deklaracja dotycząca walki o tytuł mistrzów Polski. Czy Pogoń właśnie zmniejszyła swoje szanse na realizację tego celu, czy może gra szczecinian nie ucierpi na tym ruchu? Warto zerknąć na podstawowe dane związane z wpływem Kozłowskiego na wyniki drużyny.

Wszystkie mecze "jesieni" 2021 vs Kacper Kozłowski:

 • Ilość meczów: 16 (na 19 rozegranych przez Pogoń)
 • Średni czas spędzony na boisku w meczu: 57 minut (63% czasu meczu)
 • Ilość bramek: 3
 • Ilość bramek na mecz: 0,19
 • Ilość asyst: 2
 • Ilość asyst na mecz: 0,13
 • Ilość żółtych kartek: 2
 • Ilość czerwonych kartek: 0
 • Ilość punktów na mecz w spotkaniach, w których grał: 2,19
 • Ilość punktów na mecz w spotkaniach, w których nie grał: 0,67

Kacper Kozłowski zagrał w 16 spotkaniach, ale średnio na boisku przebywał 57 minut. Co ciekawe tylko w jednym meczu zaliczył 100% czasu i tak się złożyło, że Pogoń to spotkanie przegrała. Ilość minut na murawie w kolejnych spotkaniach układa się w pewien trend, ale chyba tylko Kosta Runjaic jest w stanie w pełni wyjaśnić kształt takiego wykresu. Kozłowski zdołał strzelić trzy gole i zaliczyć dwie asysty. 4 z 5 spotkań, w których szczeciński młodzieżowiec notował punkt do klasyfikacji kanadyjskiej kończyło się zwycięstwem Portowców. Z kolei jeśli Kozłowskiego nie było w ogóle na boisku to Pogoń tych meczów nie wygrywała.

BRAMKI:

 Minuty, bramki i asysty to jedno, ale nieco więcej o formie danego piłkarza jest w stanie powiedzieć InStat index.

Unikalny parametr InStat daje najdokładniejszą ocenę gry gracza.

Automatyczny algorytm uwzględnia wkład gracza w sukces drużyny, znaczenie jego działań, poziom przeciwnika i poziom rozgrywek, w których gra. InStat Index pomaga określić klasę gracza. (...)

Ranking jest tworzony automatycznie – każdy parametr posiada współczynnik, który zmienia się w zależności od ilości akcji i wydarzeń w meczu. Dla każdej pozycji istnieje unikalny zestaw kluczowych parametrów (od 12 do 14 czynników). Waga czynników akcji różni się w zależności od pozycji gracza – na przykład poważne błędy popełniane przez środkowych obrońców i ich częstotliwość wpływają na wskaźnik bardziej niż te popełniane przez napastników. (...)

Aby obliczyć Indeks InStat, gracz musi spędzić określoną ilość czasu na boisku i wykonać minimalną liczbę akcji. Ogólny wynik meczu trafia do raportu i do systemu InStat Scout. Źródło: https://instatsport.com/football/instat_index

InStat index Kacpra Kozłowskiego:

 • Najwyższy InStat index: 305 (4:1 z Górnikiem Łęczna)
 • Najniższy InStat index: 210 (4:1 ze Stalą Mielec)
 • Średni InStat index: 239
 • Najwyższe miejsce na tle drużyny: 1 (z Zagłębiem Lubin 0:2 i Cracovią Kraków 1:1)
 • Najniższe miejsce na tle drużyny: 12 (ze Stalą Mielec)
 • Średnie miejsce na tle drużyny: 6

W 16 spotkaniach Kacper Kozłowski dwa razy był najlepszym piłkarzem Pogoni, a pięć razy znajdował się w pierwszej trójce. Zdarzały mu się też słabe mecze jak te ze Stalą, czy Legią. Piłkarz średnio zdobywał 239 punktów, przy średnim rezultacie najlepszego gracza rankingu 302 punkty. W ostatnich trzech meczach w Pogoni (Lechia, Termalica, Górnik) widać spadek wyników.

Podsumowując: nie ma ludzi niezastąpionych i tak samo jest w tym przypadku. W składzie znalazł się nowy nabytek Vahan Bichakhchyan, a w drużynie dalej są m.in. Dąbrowski, Grosicki, Kowalczyk, Jean Carlos, Łęgowski, czy Fornalczyk. Jest z kogo układać skład i taktykę. W mediach już kilka razy przedstawiciele klubu wspominali, że nadchodzi czas dla Macieja Żurawskiego. Wielu kibiców ma przed oczami ostatni mecz w wykonaniu tego zawodnika, o którym on sam pewnie wolałby zapomnieć. Nie zmienia to faktu, że jeśli właśnie na niego zdecyduje się postawić Kosta Runjaic to młodemu Portowcowi potrzebne będzie na początku zarówno wsparcie kolegów jak i kibiców. Kacprowi Kozłowskiemu wypada życzyć powodzenia i dobrej pamięci, gdy już będzie chciał kiedyś powrócić do polskiej Ekstraklasy.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 6492
tekst alternatywny

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...