Za nami 17. kolejka PKO Ekstraklasy. Mieliśmy okazję obejrzeć kilka ciekawych spotkań. Jednym z nich było starcie Piasta Gliwice ze Śląskiem Wrocław.

Legia Warszawa 4-0 Korona Kielca

Festiwal goli mieliśmy okazję oglądać w stolicy. Legia rozbiła Koronę Kielce aż 4:0 i trzeba przyznać, że bawiła się grą w piłkę. Jedynie w końcówce spotkania pojawiło się trochę nonszalancji w grze gospodarzy, którzy byli już pewni swojego triumfu.

Piast Gliwice 0-3 Śląsk Wrocław

Piast kontra Śląsk, czyli jedno z najciekawiej zapowiadających się spotkań 17. kolejki PKO Ekstraklasy. Wydawało się, że będzie to wyrównany pojedynek z bramkowymi sytuacjami dla jednej i drugiej drużyny. Rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Śląsk zdominował Piasta i wygrał po trafieniach Picha, Labojka oraz Plachety.

Raków Częstochowa 2-1 Jagiellonia Białystok

Dość niespodziewanie po komplet punktów sięgnął Raków, który mierzył się z Jagiellonią. Zwycięska bramka dla gospodarzy padła w 5 minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy. To już trzeci miesiąc bez zwycięstwa na wyjezdzie podopiecznych Ireneusza Mamrota.

Wisła Kraków 0-1 Lechia Gdańsk

Kolejna porażka Wisły stała się faktem. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Flavio Paixao. Jedno trafienie Lechii wystarczyło do tego, by wywieźć z Krakowa komplet punków mimo tego, że Wisła miała swoje sytuacje do wyrównania wyniku. Mecz mógł zakończyć się remisem bądź nawet zwycięstwem gospodarzy, gdyby nie porażający brak skuteczności piłkarzy Wisły w polu karnym rywala.

Wisła Płock 0-2 Lech Poznań

Czwarty mecz bez porażki Lecha Poznań. W ostatnich kolejkach Kolejorz prezentował się conajmniej solidnie, czego dowód dał również w Płocku. Gospodarze nie byli w stanie nawiązać walki z dobrze dysponowanym Lechem, który wypunktował płoczczan niczym doświadczony bokser.

Zagłębie Lubin 2-0 Górnik Zabrze

Najłatwiejsze zwycięstwo kolejki? Prawdopodobnie tak. Zagłębie Lubin nie miało najmniejszych problemów z tym, by pokonać bezradnego Górnika. Podopieczni Marcina Brosza oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę gospodarzy.

ŁKS Łódź 1-0 Cracovia

Cenne punkty dla ŁKS-u. W 52. minucie rzut karny na gola zamienił Dani Ramirez. Cracovia zaprezentowała przeciętny styl i skupiła się głównie na wstrzeliwaniu piłki w pole karne gospodarzy, przed czym dobrze bronili się defensywni piłkarze ŁKS-u. Jednym z wyróżniających się zawodników na placu boju był Arkadiusz Malarz. Zwycięstwo ŁKS-u to spora zasługa doświadczonego golkipera.