Aktualności

Pogoń zagrała z Legią przyzwoity mecz. Największe zagrożenie piłkarze Legii stwarzali po stałych fragmentach czy po prostu - przy dużym udziale szczęścia. Stąd dosyć wysokie oceny zawodników pomimo porażki. 


Dawid Kudła – 7 – dostał prezent od trenera Michniewicza, sprawdzian przydatności dla drużyny. Cenimy umiejętności Radka Janukiewicza, ale chyba tak dobrego meczu jaki dzisiaj zagrał Dawid, Radek nie miał w całym sezonie. Wszystko co było możliwe do „wyjęcia” wyjął. Grał mądrze na przedpolu i dynamicznie na linii. Szkoda straconej bramki, przy której oczywiście nie miał nic do powiedzenia.

Ricardo Nunes – 4 – w pierwszej połowie często irytował niedokładnymi podaniami. Kilka razy naraził zespół na kontrę. W drugiej partii było już lepiej, często napędzał akcje swoim skrzydłem. Szkoda, że żadna jego centra nie trafiła do Łukasza Zwolińskiego czy Adama Frączczaka.

Wojciech Golla – 3 – maczał palce przy straconej bramce, co na pewno mocno musi wpłynąć na jego notę. Był tym słabszym z duetu stoperów grających przeciwko Legii.

Mateusz Matras – 5 – świetnie, naprawdę świetnie radził sobie przez większość spotkania z będącym w dobrej dyspozycji Orlando Sa. W pewnym momencie widać było złość u Portugalczyka po kolejnym przegranym pojedynku z Mateuszem. Niestety, przez jego niefortunny kontakt z piłką Dawid Kudła nie miał szans na obronę podczas akcji bramkowej gości.

Sebastian Rudol – 5 – bardzo dobrze zagrał w defensywie, nie pozwalając praktycznie na nic skrzydłowym Legii. Podłączał się od akcje ofensywne, ale – podobnie jak u Nunesa – wielkiej korzyści to nie przyniosło.

Dominik Kun – 2 – najsłabszy zawodnik Pogoni w meczu. Drażnił wręcz swoją nieporadnością. Brakowało mu podjęcia decyzji w kluczowych fazach akcji przez co często kończyły się stratą piłki przez Dominika.

Michał Walski – 6 – bardzo przyzwoite zawody młodego pomocnika. Nie „pękał” w starciach z aktualnymi mistrzami polski. Wspólnie z Rafałem Murawskim tworzył duet profesorów w środku pola, przez co też Legia na pewno w żadnym momencie nie zdominowała Pogoni, co miało miejsce w praktycznie wszystkich poprzednich bojach tych drużyn podczas obecnego sezonu.

Rafał Murawski – 6 – tradycyjnie jeden z najlepszych na placu. Miał świetną okazję do zdobycia bramki. Zrobił wszystko tak jak trzeba, niestety Kuciak był w sobotnim meczu w dobrej formie.

Adam Frączczak – 5 – jak to on – starał się, szarpał, robił rajdy. Zabrakło efektywności.

Takafumi Akahoshi – 6 – zdecydowanie wraca do formy. Potwierdza to z każdym meczem. Dziś bardzo chciał, szukał piłki – jeden z najlepszych na placu.

Łukasz Zwoliński – 4 – miał mało okazji, żeby nie powiedzieć, że nie miał żadnej. Popracował trochę w defensywie ale mówiąc kolokwialnie – szału w tym meczu nie zrobił.

Michał Janota – 3 – nic nie wniósł wchodząc na boisko, wręcz zepsuł jedną dobrą okazję.

Karol Danielak – 4 – kilka dobrych rajdów i akcji w defensywie. Dał przyzwoitą zmianę.

Autor: Patryk Baliński
Żródło: własne
Wyświetleń: 1243

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...