Pogoń Szczecin w końcu przerywa serię remisów i awansuje na drugie miejsce w ligowej tabeli. Wszystko to po pokonaniu aktualnego lidera Piasta Gliwice 3:1. Dwie bramki zdobył Łukasz Zwoliński, a cały mecz wisienką na torcie zakończył Jarosław Fojut, który z ponad 50 metrów przelobował bramkarza rywali.

Pierwszą okazję w meczu już w 1. minucie miał Badia po złym zagraniu Karola Danielaka, który zastąpił na pozycji lewego obrońcy kontuzjowanego na rozgrzewce Mateusza Lewandowskiego. Chwilę później jednak Dawid Kudła musiał wyciągać już piłkę z siatki po dobrej akcji z prawej strony boiska w wykonaniu Saśy Żivca, który z łatwością ograł obrońców gospodarzy i pewnie umieścił piłkę w bramce. Ciągle w ataku byli goście, którzy stwarzali kolejne sytuacje. W 18. minucie bliski strzelenia drugiej bramki był ponownie Żivec, ale minimalnie chybił. Chwilę później odpowiedziała Pogoń, ale Małecki w ostatniej chwili został zablokowany przez defensora. Na kolejną akcję Portowców trzeba było czekać kwadrans. Aka świetnie podał do wbiegającego w pole karne Przybeckiego, ale niestety skrzydłowy Pogoni uderzył z całej siły i niecelnie. Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze wyrównali. Dośrodkowanie w pole karne Murawskiego przedłużył Matras, co kompletnie zaskoczyło obrońców Piasta. Piłka ostatecznie trafiła do Zwolińskiego, a ten z kilku metrów wpakował ją do bramki.

Drugą część meczu uderzeniem z dystansu otworzył Radosław Murawski, ale Dawid Kudła spokojnie złapał piłkę, która leciała prosto w środek bramki. Chwilę później z przewagą wyszli goście i tylko kiks Mraza uratował gospodarzy przed groźną sytuacją. W 62. minucie szalony rajd wykonuje Murawski, który mija przeciwników i w końcu zagrywa do Zwolińskiego, który ponownie pokonuje bramkarza Piasta. Ładną akcją odpowiedzieli podopieczni trenera Latala, ale po zgraniu Bariśica nie trafił w piłkę Neśpor. Chwilę później z dystansu uderzał Małecki, ale dobrze sparował piłkę na rzut rożny Szmatuła. Swoją próbę z dalszej odległości oddał również Rafał Murawski, ale ponownie dobrze w bramce zachował się Szmatuła. Dziesięć minut przed końcem fatalnie piłkę stracił Aka i od razu z
kontratakiem poszli goście. Sam na sam z Kudłą wyszedł Bariśić, ale nieczysto trafił w piłkę. To co się stało w 81. minucie zostanie w pamięci kibiców na bardzo długo. Jarosław Fojut podszedł do rzutu wolnego 60 metrów od bramki Piasta i idealnie przelobował bramkarza!

Pogoń Szczecin - Piast Gliwice 3:1

0:1 Saśa Żivec 7"
1:1 Łukasz Zwoliński 42"
2:1 Łukasz Zwoliński 62"
3:1 Jarosław Fojut 81"

Żółte kartki: Listkowski (Pogoń)

Pogoń Szczecin: Kudła - Rudol, Fojut, Czerwiński, Lewandowski - Przybecki (57" Dvalishvili), Murawski, Matras, Akahoshi (90" Murayama), Małecki (84" Listkowski) - Zwoliński

Piast Gliwice: Szmatuła - Osyra, Korun, Hebert, Pietrowski (76" Mokwa) - Murawski, Vacek, Żivec, Mraz, Badia (65" Bariśić) - Neśpor