Aktualności

  • Bez mózgu utrzymanie będzie sukcesem

Chyba każdy się zgodzi, że bez serca i mózgu człowiek nie jest w stanie przeżyć. Ba! Żaden, dobrze rozwinięty organizm, nie jest w stanie normalnie funkcjonować. Tak samo jest też z drużyną piłkarską. Wyjmij z niej serce, będzie słaba . Odejmij też mózg – nastąpi jej powolny rozkład.


Dlaczego taki wstęp? Bo niestety, Pogoń straciła mózg. Takiego piłkarza jak Akahoshi oczywiście nie da się łatwo zastąpić, ale(!) odnoszę dziwne wrażenie, że nikt w klubie nawet nie próbował. Przepraszam, ale zastąpienie jednego z czołowych rozgrywających w lidze kimś, kto musi zniżyć się do poziomu kilkutygodniowych testów w klubie jest raczej naiwne. I to się dzisiaj odbija na postawie Pogoni. Odszedł człowiek, którego forma danego dnia odzwierciedlała też formę zespołu i praktycznie pozostawiono po nim lukę bez zastępstwa. Bo jeśli rozgrywanie spada na barki Rafała Murawskiego(kapitalny piłkarz, ale to nie jego pozycja) to możemy mówić o chwytaniu się brzytwy. Ostatnie mecze bardzo klarownie pokazują, że Pogoń nie ma pomysłu na grę. Wszystko to, co oglądamy na murawie w wykonaniu naszych piłkarzy śmierdzi chaosem, brakiem zorganizowania i improwizacją. Rozczarowują letnie transfery.Chociaż jest za wcześnie na ocenianie konkretnych nazwisk to jednak najgorszymi zawodnikami do tej pory byli ci, którzy zasili Pogoń tego lata.

Mamy punkty, bo serce ta drużyna ma, wydaje się bardzo silne. To nie jest przypadek, że w ostatnich minutach potrafimy wyrwać przeciwnikowi remis, czy wręcz wygrać. Tylko doszło już do sytuacji, że nawet ostatnio wywalczony w dramatycznych okolicznościach remis nie cieszył tak bardzo, bo przez 90 minut oglądanie Pogoni było straszną męką. 

I trzeba sobie zadać pytanie: Czy bez nowych stoperów, z nieopierzonym zawodnikiem na lewej stronie obrony, bez rozgrywającego i z tylko jedną, mocno obsadzoną pozycją(atakiem), zagramy w tym sezonie o coś więcej? Myślę, że odpowiedź jest jedna: Utrzymanie będzie zadawalającym wynikiem. I niczego innego nie przyjąłbym z większym zadowoleniem niż serii zwycięstw i świetnej gry naszej drużyny. 

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Patryk Baliński
Żródło: własne
Wyświetleń: 1222

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...