Jak co tydzień prezentujemy podsumowanie występów zawodników Pogoni Szczecin, przebywających obecnie na wypożyczeniach w innych klubach.

Zacznijmy od zawodnika, którego brak jest najbardziej odczuwalny w zespole – Mateusza Lewandowskiego. Drużyna młodzieżowego reprezentanta Polski - Virtus Entella musiała uznać wyższość Brescii Calcio przegrywając 0:1. Mateusz nie mógł pomóc swojej drużynie, bowiem trener nie dał mu szansy występu i cały mecz przesiedział na ławce. Wydaje się, że trener Dariusz Wdowczyk zrobiłby z Lewandowskiego dużo większy użytek w ostatniej kolejce.

Niewielki wkład w wynik małych derbów Pomorza miał duet reprezentujący Flotę Świnoujście – Dawid Kort oraz Kamil Zieliński. Wyspiarze zwyciężyli nad Arką Gdynia 2:0, a popularny Korcik zagrał ostatnie 10 minut i miał szansę wpisać się na listę strzelców, niestety nie wykorzystał swojej okazji. Kamil Zieliński natomiast, cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Z podniesioną głową z boiska schodzili również Julien Tadrowski i Norbert Neumann, ponieważ ich Dolcan zwyciężył z Wigrami Suwałki 1:0. Julek zagrał pełne 90 minut, a Neumann musiał zadowolić się występem w ostatnim kwadransie.

To był weekend duetów przebywających na wypożyczeniach, mianowicie w jeszcze lepszych nastrojach są Sebastian Murawski i Oskar Fijałkowski. Ich drużyna – Błękitni Stargard pokonali Legionovię Legionowo 2:1. Fijałkowski rozegrał pełne 90 minut, natomiast Murawski 88.

Po przerwie związanej z występem młodzieżowej reprezentacji Polski do  bramki MKS-u Kluczbork wrócił Krystian Rudnicki, a jego zespół zremisował z 1:1 z Siarką Tarnobrzeg.

Autor: Marcin Maliszewski