Aktualności

Pogoń Szczecin mimo remisu z Piastem Gliwice bije kolejne rekordy. Tym razem poprawiła wynik minut bez straty gola. Co ciekawe, poprzedni też należał do niej.


421 minut. To najlepszy wynik w tym sezonie wśród drużyn PKO Ekstraklasy bez straty gola. Należał on do Pogoni, do soboty, gdyż w sobotę Pogoń go poprawiła. Obecnie seria Portowców bez straty gola wynosi już 494 minuty.

Portowcy ostatnią bramkę stracili 12 grudnia. W 46. minucie spotkania Stipicę pokonał Michał Jakóbowski. Od tamtej pory na nowy rekord złożyły się 44. minuty w meczu z Wartą i pełne pojedynki z Lechem, Zagłębiem, Rakowem, Cracovią i Piastem Gliwice.

- To jest po prostu częścią naszej pracy - mówił po meczu trener Kosta Runjaic cytowany przez oficjalny serwis klubu. - Jesteśmy drużyną bardzo stabilną, a przy tym widać, że nie jesteśmy skoncentrowani głównie na destrukcji. Gramy podaniami, piłkę kombinacyjną. Stabilizacja z defensywie jest jedną z podstaw naszej gry. Staramy się zawsze grać "na zero" z tyłu, dzięki temu strzelona bramka często daje nam wygraną. To jest podstawą do naszego sukcesu. Dziś też mieliśmy szansę, by zdobyć gola i przechylić szalę na swoją stronę, ale ostatecznie to się nie udało. Ale staramy się, by ten aspekt był zawsze naszą mocną stroną. 

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1905

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...