Aktualności

  • Czwartkowy trening, czyli ostatnie poprawki przed Podbeskidziem

Dziś o godzinie 9:00 rano, piłkarze odbyli swój ostatni trening w Szczecinie przed wyjazdem do Bielska Białej. Był to ostateczny moment by poprawić ewentualne błędy i doszlifować taktykę.


Warunki sprzyjały Portowcom w odbyciu swoich ostatnich zajęć, które miały miejsce na głównej płycie boiska. Piękna słoneczna pogoda, murawa jak stół – nic tylko trenować.

- No to jedziemy panowie! – zakrzyknął szkoleniowiec Dumy Pomorza, Dariusz Wdowczyk.

Portowcy swoje ćwiczenia rozpoczęli od popularnego „dziadka”. Zawodnicy podzieleni zostali na dwa zespoły. Za zadanie mieli wykonać jak najwięcej podań z pierwszej piłki, uważając by futbolówki nie mógł przechwycić piłkarz znajdujący się aktualnie w środku koła.

Chwilę później przyszedł czas na trening motoryczny. Po kilku minutach biegów i rozciągania, zawodnicy Pogoni przeszli do właściwego treningu – taktycznego. Trener nakreślił swoim piłkarzom jakich zachowań i zagrań oczekuje od nich podczas meczu z Podbeskidziem. Ta część zajęć trwała najdłużej.

- Zobacz! Jak biegnie z piłką to od razu do niego doskakujecie! – instruował trener Wdowczyk.

Po treningu taktyki, Portowcy trenowali jeszcze stałe fragmenty gry. Wartym wspomnienia wydarzeniem był piękny strzał Patryka Małeckiego z około 25 metrów od bramki pilnowanej przez Radka Janukiewicza. Po wybiciu piłki przez jednego z obrońców, futbolówka trafiła pod nogi „Małego”, ten huknął jak z armaty a piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki nim wylądowała w siatce.

Na treningu zabrakło kontuzjowanego Akahoshiego i testowanego Tomasza Lisowskiego. W zajęciach brał udział jednak Leonardo Campos.

- Aka ma drobny uraz i dalej jest w trakcie leczenia go. Ma indywidualny tok przygotowań, ale liczę że od przyszłego tygodnia wróci już do treningu. Jeżeli chodzi o Tomasza i „Leo”, to mamy jeszcze czas na zastanowienie się. Wstrzymajmy się i bądźmy cierpliwi. – wyjaśnił szkoleniowiec Pogoni.

Po treningu trener Wdowczyk zebrał jeszcze piłkarzy wokół siebie i przekazał uwagi dotyczące spotkania z Podbeskidziem. Na tym zajęcia się zakończyły a piłkarze udali się do szatni odświeżyć. Po kilkunastu minutach wsiedli wraz ze sztabem szkoleniowym do autobusu i rozpoczęli podróż do Bielska Białej.

Poniżej przedstawiamy skład, który udał się na wyjazdowe spotkanie. Prawdopodobną taktyką jaką obierze trener Dariusz Wdowczyk będzie klasyczne 4-4-2.

Bramkarze: Radosław Janukiewicz, Dawid Kudła.

Obrońcy: Wojciech Golla, Maciej Dąbrowski, Sebastian Rudol, Mateusz Lewandowski, Hubert Matynia, Hernani.

Pomocnicy: Takuya Murayama, Jakub Bąk, Rafał Murawski, Patryk Małecki, Maksymilian Rogalski, Michał Walski, Mateusz Matras, Andrzej Kotłowski, Dominik Kun.

Napastnicy: Adam Frączczak, Łukasz Zwoliński.

Autor: Mateusz Słowikowski
Żródło: własne
Wyświetleń: 1651

Komentarze w serwisie www.PogonSportNet.pl zamieszczane przez jego użytkowników są ich prywatną opinią. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Jeśli jednak administratorzy dostrzegą naruszanie dóbr osobistych, zmuszeni będą do usunięcia komentarza, a w przypadku powtarzania się sytuacji, zablokowania konta użytkownika.

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...