Aktualności

  • 72. minuty Dwaliszwiliego i sensacja w Hiszpanii

Do niemałej sensacji doszło w meczu towarzyskim pomiędzy Gruzją a Hiszpanią. Ekipa z Kaukazu pokonała ekipę z Półwyspu Iberyjskiego 0:1. 72 minuty na boisku zaliczył napastnik Pogoni Szczecin Wladimer Dwaliszwili.


Dwaliszwili grał w sposób, z jakiego znają go kibice Pogoni Szczecin. Z uwagi na charakter spotkania, zmuszony był głównie do pomocy kolegom z obrony – co wychodziło mu z niezłym skutkiem. W pierwszej połowie mógł nawet zaliczyć asystę, po tym, jak dobrze wyłożył partnerowi piłkę do strzału – jak się później okazało niecelnego. W drugiej odsłonie gry również miał okazję otworzyć drogę do bramki kolegom, niestety w tym przypadku zbyt mozolnie starał się rozgrywać piłkę, co zakończyło się stratą.

Na uwagę zasługuje fakt, że nie bał się pojedynków z dużo wyżej notowanymi przeciwnikami. Grał nieustępliwie, często na pograniczu faulu – czym napsuł trochę szyków Hiszpanom. Nie uczestniczył jednak w akcji bramkowej Gruzinów.

Napastnik Pogoni cieszy się coraz większym zaufaniem selekcjonera reprezentacji Gruzji Vladimira Weissa. Oby  72 minuty gry przeciwko tak utytułowanej reprezentacji, zaprocentowały doświadczeniem i dużą pewnością siebie Gruzina w przyszłym sezonie.

Autor: Marcin Maliszewski
Żródło: własne
Wyświetleń: 5928

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...