Aktualności

  • Adamczuk i Machiński nowymi członkami zarządu klubu

Zgodnie z uchwałami Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Pogoni Szczecin S.A. z dnia 7 kwietnia 2021 roku powołano w skład Zarządu Pogoni Szczecin S.A. Dariusza Adamczuka oraz Łukasza Machińskiego. Obaj będą sprawować funkcję Członków Zarządu.  


Dotychczas Zarząd Spółki tworzyło dwóch członków: Prezes Zarządu - Jarosław Mroczek oraz Wiceprezes Zarządu - Tomasz Adamczyk. W związku z rozwojem klubu oraz stałym poszerzaniem działalności (m.in. w obszarze związanym ze sportem, z budową i zarządzaniem nowymi obiektami, a także planowanymi inwestycjami) podjęto decyzję o powołaniu do zarządu kolejnych dwóch członków. Ich kadencja, zgodnie z zapisami statutu, wynosić będzie pięć lat.

- Powołanie nowych członków do zarządu planowaliśmy od pewnego czasu – mówi prezes zarządu Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek. – Potrzebujemy rozszerzyć kompetencje i odpowiedzialność Dariusza i Łukasza. Ta decyzja sprawia, że będziemy mogli działać jeszcze sprawniej i przyspieszyć pracę nad wieloma zadaniami i projektami.  

Dariusz Adamczuk jest wychowankiem Pogoni, który jako piłkarz rozegrał 150 oficjalnych meczów w granatowo-bordowych barwach. Urodził się w 1969 roku w Szczecinie. Jest wicemistrzem olimpijskim (1992, Barcelona) oraz 11-krotnym reprezentantem Polski (1 gol). Z Dumą Pomorza wywalczył też awans do ekstraklasy w sezonie 1991/1992. W 2006 roku rozpoczął odbudowę klubu, grając i działając w B-klasowej Pogoni Nowej. Pracował w powracającej do ekstraklasy Dumie Pomorza, pełniąc różne role. Od kilku lat jest prezesem Akademii Pogoni oraz szefem pionu sportowego klubu. 

Łukasz Machiński również jest wychowankiem Pogoni, natomiast swoją dorosłą przygodę z futbolem zakończył w rozgrywkach niższego szczebla. Urodził się w 1980 roku w Szczecinie. Jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego. Pracę w Pogoni zaczął z początkiem marca 2018 roku. Od tego czasu pełni w klubie funkcję Dyrektora Klubu.  

Nowi członkowie zarządu w dalszym ciągu będą w klubie sprawować także dotychczasowe funkcje. Łukasz Machiński będzie nadal Dyrektorem Klubu, zaś Dariusz Adamczuk Szefem pionu sportowego oraz Prezesem Akademii.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 3049

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...