Aktualności

  • Akahoshi zakończył piłkarską karierę

Takafumi Akahoshi to były piłkarz Pogoni, który wśród obcokrajowców rozegrał najwięcej spotkań w barwach Dumy Pomorza. Sympatyczny piłkarz z Japonii poinformował w mediach społecznościowych, że podjął decyzję o zakończeniu profesjonalnej kariery piłkarskiej.


Akahoshi do Pogoni Szczecin trafił w styczniu 2011 roku. Przez trzy i pół roku był kluczową postacią w barwach Portowców, co zaowocowało transferem do Rosji. Piłkarz jednak wrócił do Szczecina już po jednym roku i został zawodnikiem Pogoni na kolejne 18 miesięcy. Łącznie w barwach Pogoni Szczecin rozegrał 160 oficjalnych meczów co jest najlepszym wynikiem w historii klubu wśród obcokrajowców.

Poniżej treść wiadomości, jaką popularny "Aka" zamieścił w social mediach:

Cześć wszystkim,

Dziś chciałbym ogłosić moją decyzję o zakończeniu kariery piłkarskiej. Zawsze wiedziałem, że ten dzień w końcu nadejdzie. I dziś jest ten dzień.

Grałem w piłkę zawodowo przez więcej niż 16 lat i dziś dziękuję wszystkim za wsparcie. Dzięki temu dziś jestem w tym miejscu.

Zbierałem doświadczenie piłkarskie w siedmiu krajach: Japonii, Łotwie, Polsce, Rosji, Tajlandii, Iranie i Indonezji. To była przygoda mojego życia.

Nigdy nie myślałem, że wyjeżdżając za granicę jako piłkarz, poznam tak wiele krajów, kultur, religii i języków. Doceniam też wszystkich ludzi, których poznałem w trakcie mojej kariery piłkarskiej.

Oczywiście było wiele rzeczy, których żałowałem, ale mogłem się z tego nauczyć wielu rzeczy.

Chcę kontynuować rzeczy związane z piłką, aby podzielić się moimi doświadczeniami i tym, czego się nauczyłem. Chciałbym szczególnie podziękować moim rodzicom, mojej żonie i mojej córce, którzy śledzą moją piłkarską podróż i spędzają ze mną czas.

Doceniam również moich przyjaciół, trenerów i kibiców, którzy wspierali mnie jako piłkarza i jako osobę. Bardzo dziękuję!

Takafumi Akahoshi

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4493

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...