Aktualności

Zawodnik Pogoni Szczecin i reprezentacji Polski – Filip Balcewicz – związał się z klubem nowym kontraktem. Umowa siedemnastoletniego obrońcy będzie obowiązywała do końca czerwca 2023 roku.


Balcewicz jest wychowankiem Akademii Pogoni, w której przeszedł przez wszystkie szczeble szkolenia. Z klubem związany jest od jedenastu lat, zdobywając w tym czasie brązowy medal mistrzostw Polski w kategorii trampkarza starszego. Siedemnastoletni obrońca regularnie otrzymywał również powołania do juniorskich reprezentacji Polski wszystkich kategorii wiekowych.

Na początku tego roku wychowanek Dumy Pomorza dołączył do kadry I zespołu, z którą wyleciał na zgrupowanie do tureckiego Belek. W obecnym sezonie również trenuje z drużyną prowadzą przez trenera Runjaica. Na swoim koncie ma cztery występy w trzecioligowych rezerwach, do których dołożył występ przeciwko Legii Warszawa w meczu Centralnej Ligi Juniorów U18. W spotkaniu Pucharu Polski przeciwko Podhalu Nowy Targ zanotował natomiast swój debiut w I drużynie.

Pierwszy profesjonalny kontrakt Filip Balcewicz podpisał w lipcu 2018 roku. Nowa umowa sprawia, że jego związek z Pogonią Szczecin został przedłużony o kolejne trzy lata.

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 4721

Trwa ładowanie komentarzy...