Aktualności

O tym, że Adam Buksa przejdzie na zasadzie wypożyczenia z Zagłębia Lubin do Pogoni Szczecin mówi się od kilku dobrych dni. Tydzień minął, zespół zaczął treningi, a zawodnika w Szczecinie nadal nie ma.


Na forach internetowych rozgorzały dyskusje, że klub najprawdopodobniej zrezygnował z jego transferu. Z informacji do których dotarliśmy wynika, że jest zupełnie inaczej. Adam Buksa jest już w drodze do Szczecina i od poniedziałku rozpocznie zajęcia pod okiem Kosty Runjaica.

Buksa do Pogoni trafi na zasadzie wypożyczenia z opcją pierwokupu. Na wysokim napastniku bardzo zależało trenerowi Runjaicowi. Jeśli Buksa sprawdzi się i pomoże Pogoni w utrzymaniu, zostanie zapewne w Szczecinie na dłużej.

Buksa ma 21 lat. Jest wychowankiem Garbarni Kraków, skąd trafił do Wisły. Jeszcze w wieku juniora trafił do włoskiej Novary gdzie występował w zespołach młodzieżowych. Następnie przeszedł do Lechii Gdańsk, skąd wykupiło go Zagłębie.

W obecnym sezonie przegrał rywalizację z Jakubem Świerczokiem. Zaliczył jedynie osiem ligowych epizodów w których zdobył jednego gola.

Bilety.fm

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 10817

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...