Aktualności

W barwach Śląska Wrocław występuje obecnie trzech piłkarzy, którzy w przeszłości mieli okazję reprezentować barwy Pogoni Szczecin. To głównie gracze defensywni.


Pierwszy z nich to Wojciech Golla. Wychowanek Lecha Poznań trafił do Pogoni Szczecin przed sezonem 2011/2012. W barwach Dumy Pomorza wywalczył awans do Ekstraklasy i rozegrał w niej trzy sezony z Pogonią. Łącznie zanotował 98 występów z gryfem na piersi w których strzelił dwa gole i zanotował dwie asysty. Po wygaśnięciu kontraktu latem 2015 roku przeszedł z Pogoni do Nec Nijmegen z którego przed startem sezonu 18/19 trafił do Śląska.

Najbardziej doświadczonym z tego grona zawodnikiem jest 35-letni Piotr Celeban. Wychowanek Pogoni Szczecin zaliczył 37 gier w pierwszym zespole Dumy Pomorza w których strzelił pięć goli. Po Pogoni sezon spędził w Koronie Kielce, a następnie trafił do Wrocławia, który stał się dla niego domem. Po przerwie spowodowanej wyjazdem do Rumunii Celeban wrócił do Śląska i rozegrał dla tego klubu łącznie ponad 300 spotkań.

Najmłodszym z tej grupy jest Mateusz Maćkowiak. 19-letni lewy obrońca nie miał okazji zadebiutować w pierwszym zespole Pogoni Szczecin, bo jeszcze jako junior przeniósł się do RB Lipsk. W trakcie przedniego sezonu trafił do Śląska i czeka na debiut w pierwszym zespole.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2491

Trwa ładowanie komentarzy...