Aktualności

  • Cybulski z profesjonalną umową

Pomocnik Pogoni Szczecin – Szymon Cybulski – podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. Siedemnastolatek związał się z Dumą Pomorza trzyletnią umową.


Wychowanek Kotwicy Kołobrzeg na Twardowskiego trafił na początku ubiegłego sezonu. Szybko stał się wiodącą postacią zespołu juniorów młodszych, w którym rozegrał 22 mecze i zdobył dziewięć bramek. W obecnych rozgrywkach Cybulski trenuje pod okiem trenera Piotra Łęczyńskiego i regularnie występuje na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U18. – Czuję, że przez ostatni sezon zrobiłem progres. Cały czas się rozwijam, nie robię kroku w tył. Profesjonalny kontrakt traktuję jako nagrodę, którą dostałem za dobrą postawę w meczach i na treningach. Jest  to również motywacja do dalszej pracy. Muszę udowodnić, że zasłużyłem na zaufanie władz klubu – mówi Szymon Cybulski.

Z porozumienia z zawodnikiem zadowolony jest również prezes Akademii, Dariusz Adamczuk. – Kiedy Szymon przychodził do nas przed rokiem wiedzieliśmy, że ma duże umiejętności. Poparł je dodatkowo ciężką pracą, dzięki czemu jest dzisiaj w tym miejscu. Mam nadzieję, że nadal będzie się rozwijał i podążał drogą, którą mu wytyczyliśmy.

Dla Cybulskiego profesjonalny kontrakt jest nagrodą za ciężką pracę, ale również mobilizacją, by dalej piąć się po szczeblach kariery. Siedemnastoletni pomocnik deklaruje, że nie zamierza osiadać na laurach, tylko osiągać kolejne cele. – Aktualnie myślę o rozwoju i dobrej grze w drużynie juniorów starszych. Gdy przyjdą dobre wyniki – zarówno zespołowe, jak i indywidualne – przyjdzie czas na myślenie o grze w drużynie rezerw czy treningach z I zespołem – podsumowuje pomocnik Pogoni.

Bilety.fm

Autor: Pogoń Szczecin SA
Żródło: Pogoń Szczecin SA
Wyświetleń: 1900

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...