Aktualności

Wszystko wskazuje na to, że 2 grudnia Luis Mata zaliczy pierwszy występ w barwach Pogoni Szczecin w wyjściowym składzie.


Mata był pierwszym potwierdzonym przez Pogoń transferem w letnim okienku. Miał zastąpić Ricardo Nunesa, którego kontrakt dobiegł końca. Na swoją szansę musiał jednak czekać bardzo długo.

W okresie przygotowawczym zawodnik nabawił się urazu, który przez kilka tygodni wykluczył go z pełnych zajęć z zespołem. Szansę do debiutu otrzymał 19 października w Gdańsku w pojedynku z Lechią. W kolejnych trzech meczach pełnił jednak jedynie rolę rezerwowego.

Pierwszy dłuższy występ zaliczył jako wchodzący na boisko piłkarz w ostatnim meczu w Zabrzu. Jeszcze przed przerwą wszedł na plac gry za Sebastiana Kowalczyka, aby wypełnić lukę po Hubercie Matyni, który opuścił boisko po czerwonej kartce. Na boisku spędził 53 minuty i nie wyróżnił się niczym szczególnym.

Wszystko wskazuje na to, że teraz otrzyma szansę gry od 1. minuty. Tylko od niego zależy czy tę szansę wykorzysta i wskoczy do gry na dłużej kosztem Huberta Matyni.

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 4689

Trwa ładowanie komentarzy...