Aktualności

Trener Kosta Runjaic pytany był w piątek przez dziennikarzy o to, jaką Pogoń zobaczymy w sobotę. Czy zespół będzie starał się atakować i dominować, czy jednak wyczekać rywala.


- Będziemy musieli się dostosować do warunków. O tej porze wiadomo, że ta murawa jest trochę gorsza. Nie oznacza to, że chcemy odejść od naszego stylu. Chcemy grać piłkę, która jest dla nas charakterystyczna, dzięki której jesteśmy rozpoznawalni. Najważniejsze są dla nas podstawy, czyli pojedynki i agresja od początku meczu. Jeśli wszystko będzie funkcjonowało, to nie ma co zastanawiać się nad szczegółami. Wiemy, że Śląsk jest jedną z najlepszych drużyn w grze z kontry. Dlatego ważne jest to, aby pokazać prostą i skuteczną grę - powiedział szkoleniowiec Dumy Pomorza.

Pogoń Szczecin ma swoje problemy kadrowe, ale ma je także nasz najbliższy rywal. Trener Lavicka musi się mocno nagłowić jak zestawić linię defensywną. Runjaic jednak przestrzega, że osłabienia rywala nie są żadną taryfą ulgową.

- Brak kilku piłkarzy w zespole Śląska nie powinien wpłynąć na nasze podejście do meczu. Musimy być w pełni przygotowani na warunki jakie nas czekają - tłumaczył Runjaic.

Śląsk jest Pogoni bardzo dobrze znany. Szkoleniowiec w Niemczech prowadził nawet jednego z piłkarzy, który jest aktualnie w kadrze drużyny z Wrocławia. To Robert Pich.

- Z Robertem Pichem pracowałem razem w Kaiserslautern. Nie udało nam się długo pracować razem. Przyszedł do klubu, bo uważałem go za dobrego piłkarza. Na początku nie radził sobie najlepiej, potrzebował czasu aby dostosować się do gry w Niemczech. Do dzisiaj ten zawodnik ma dużo jakości, jest doświadczony, dobrze przygotowany fizycznie i zawsze jest niebezpieczny. Płacheta jest jednym z najwięcej biegających w lidze. Jeżeli chodzi o sprinty to ma on ich najwięcej w lidze. Umie grać na wysokim tempie i bardzo mi się to u niego podoba - dodał Runjaic.

Bilety.fm

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 2246

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...