Aktualności

  • gs24.pl: Działacze Pogoni szykują się do przejęcia połowy stadionu

Dokończenie ligowych rozgrywek 2019/2020 w PKO Ekstraklasie stoi pod dużym znakiem zapytania, ale w szczecińskim klubie mocno już myślą o nowym sezonie - czytamy w dzisiejszym Głosie Szczecińskim.


Obecnie liga jest zawieszona. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Sytuacja cały czas jest bardzo poważna i nie ma teraz mowy o jakichkolwiek rozgrywkach. W hokeju czy koszykówce już podjęto decyzję o zakończeniu rywalizacji, wczoraj to samo zapadło w piłce ręcznej. W siatkówce czy piłce nożnej czekają z wyrokami. Może za tydzień, dwa – sytuacja zdoła się zmienić na lepsze, zagrożenie będzie mniejsze i zespoły powrócą do rywalizacji choćby przy pustych trybunach. Póki co piłkarska ekstraklasa zawieszona jest do końca kwietnia.

Kibice Pogoni czekają, a jednocześnie mogą emocjonować się postępami na budowie nowego stadionu przy Twardowskiego. A te są widoczne po każdym tygodniu pracy. Ekipy budowlane nie zwalniają tempa. W ostatnich dniach robotnicy zakończyli osłanianie trybuny zachodniej. Wkrótce dach będzie też „wchodził” na trybunę południową. Coraz bliżej jest też momentu, gdy murawa pojawi się na boiskach dla grup młodzieżowych, a trochę dłużej poczekamy na oddanie do użytku budynku Centrum Dzieci i Młodzieży.

Zgodnie z harmonogramem prac trybuna zachodnia i południowa mają zostać oddane do użytku do końca czerwca. I teraz wszystko wskazuje, że tak się stanie. Zakładając optymistycznie, że sezon 2020/21 Pogoń rozpocznie pod koniec lipca czy w sierpniu (w zależności, kiedy zakończy obecny), to kibice będą już korzystać z dwóch nowych trybun. Klub do tego już się szykuje.

- O podziale nowej części stadionu rozmawiamy w klubie już od kilku miesięcy. To wbrew pozorom skomplikowana operacja - na połowie obiektu trzeba zagospodarować cały obszar imprezy masowej, wydzielić odpowiednie strefy, uwzględnić produkcję telewizyjną i wszystkie niezbędne kwestie, by mecz mógł się odbywać – mówi Krzysztof Ufland, rzecznik prasowy Pogoni.

Wstępny plan zakłada np. miejsca VIP oraz dla mediów w centralnej części trybuny południowej. - Jest to zgodne z wszelkimi wytycznymi Podręcznika Licencyjnego dla klubów Ekstraklasy – podkreśla Ufland.

Od pierwszego meczu nowego sezonu kibice będą wchodzić na obiekt nowymi wejściami. Klub wkrótce będzie informował o szczegółach. Czy nadal z tzw. kartami kibica? Też trzeba poczekać na decyzje.

- Od pierwszego meczu na nowym stadionie funkcjonował będzie nowy system sprzedaży biletów, karnetów i kontroli wejścia na obiekt. Z wyprzedzeniem będziemy informować o wszystkich jego funkcjonalnościach. Zapewniam, że będą to rozwiązania o wiele bardziej wygodne od obecnie stosowanych. Nowoczesne, dostosowane do potrzeb naszych kibiców – zapewnia rzecznik prasowy Pogoni.

Zmiany dotkną również samych działaczy Pogoni, ale to żadna dla nich niespodzianka. Latem ekipy budowlane przejmą teraz pod budowę trybuny północnej oraz wschodniej. To oznacza również, że zlikwidowany będzie obecny budynek klubowy.

WIĘCEJ PRZECZYTASZ TUTAJ!

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: gs24.pl
Wyświetleń: 6794

Trwa ładowanie komentarzy...