Aktualności

  • Historia spotkań po stronie Wisły

Wisła Kraków to rywal z którym do tej pory rozegraliśmy 86 spotkań. Więcej razy na szczeblu centralnym rywalizowaliśmy tylko z Ruchem Chorzów, Górnikiem Zabrze i Legią Warszawa.


Jeśli chodzi o historię spotkań z Wisłą Kraków to wskazuje ona wyraźnie na zespół "Białej Gwiazdy". Portowcy wygrali z Wisłą 24 razy, 25 razy remisowali i aż 36 razy przegrywali.

Od powrotu do Lotto Ekstraklasy Pogoń z Wisłą rozegrała już 20 spotkań z których na korzyść Pogoni udało się rozstrzygnąć sześć z nich. Wisła wygrywała dziewięć razy, a świadkami remisu byliśmy pięciokrotnie.

Jeśli chodzi o bilans bramkowy 20 spotkań jakie Pogoń rozegrała z Wisłą od powrotu do Lotto Ekstraklasy to jest on również na korzyść drużyny z Krakowa. Pogoń strzeliła w nich 25 goli, a zespół Białej Gwiazdy aż 33.

Dwa lata temu Pogoń z Wisłą grała dwa razy i oba te mecze wygrała. W Szczecinie udało się zwyciężyć 2:1, a w Krakowie 3:2.

W poprzednich rozgrywkach doszło także do dwóch pojedynków pomiędzy Pogonią i Wisłą. Zespół Kosty Runjaica wygrał w sierpniu na własnym stadionie 1:0 po golu Kostantinosa Triantafyllopoulosa, a w grudniu na wyjeździe lepsza była Wisła po golu Lukasa Klemenza.

W tym sezonie doszło do jednego meczu pomiędzy tymi zespołami. W Szczecinie padł remis 2:2.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1219

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...