Aktualności

  • Historia spotkań: Wyrównana rywalizacja ze wskazaniem na Pogoń

Na dwóch najwyższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce piłkarze Pogoni mierzyli się z Cracovią do tej pory 40 razy. Historia pojedynków z "Pasami" przemawia za Pogonią Szczecin.


Do pierwszego meczu pomiędzy Pogonią i Cracovią doszło w Szczecinie w 1959 roku. Odnotowano wtedy bezbramkowy remis. Jak bywało później?

Pogoń wygrała 17 z 40 spotkań z Cracovią. Drużyny punktami dzieliły się 8 razy, a zwycięstwo drużyny z Krakowa miało miejsce 15 razy. W bramkach 58 strzelonych i 58 straconych.

Od powrotu Pogoni Szczecin do Lotto Ekstraklasy zespoły te mierzyły się ze sobą 20 razy. Osiem razy wygrywała Pogoń, pięć razy zespoły remisowały, a Cracovia wygrała siedem razy.

Drużyny Runjaica i Probierza w sezonie 2018/2019 grały ze sobą trzy razy. W czwartej kolejce rozgrywek Lotto Ekstraklasy w Szczecinie padł remis 1:1. Gole strzelali Adam Frączczak z rzutu karnego, a dla rywali Cornel Rapa. Był to pierwszy w tym sezonie punkt zdobyty przez zespół Dumy Pomorza. W drugim meczu rozegranym w Krakowie lepsza była Cracovia wygrywając 2:1. Trzeci mecz też został rozegrany na stadionie przy ulicy Kałuży w Krakowie. W nim lepsza była Pogoń, która ograła rywala 3:0 po bramkach Benyaminy, Kozulja i Majewskiego.

Dwa lata temu zespoły rywalizowały ze sobą również trzy razy. Cracovia wygrała na własnym boisku 2:0 po golach Rapy i Lopesa, a w rewanżu rozegranym w Szczecinie górą byli podopieczni Kosty Runjaica, którzy wygrali 1:0 po golu Kamila Drygasa. W grupie mistrzowskiej doszło ponownie do meczu w Krakowie w którym lepsza była Cracovia i wygrała 2:1.

W poprzedniej kampanii po zmianie systemu rozgrywek zespoły rozegrały między sobą dwa mecze. Był pierwszy mecz sezonu, który dla Portowców zakończył się porażką 1:2. W Szczecinie lepsza była Pogoń i wygrała 1:0 po trafieniu Kacpra Smolińskiego.

V-KOWY MŁYN - MIEJSCE DO ROZMÓW O WSZYSTKIM

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 775

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...