Aktualności

  • Historia spotkań z Lechem na korzyść Portowców

Niedzielny mecz Pogoni Szczecin z Lechem będzie rywalizacją numer 82. pomiędzy drużynami w rozgrywkach ligowych na dwóch najwyższych szczeblach.


Tylko z czterema klubami Portowcy rywalizowali częściej w swojej historii, a mecze z Lechem zawsze wywołują dodatkowe emocje wśród kibiców.

W dotychczas rozegranych meczach Portowcy mają lepszy bilans, bo odnieśli 30 zwycięstw. Rywale wygrywali 25 razy, a remis odnotowywaliśmy 26 razy. Bramki jednak na korzyść kolejorza, który strzelił ich 102, a Pogoń o jedną mniej - 101.

Najwyższe zwycięstw Pogoni nad Lechem to różnica czterech bramek i taki wynik zanotowaliśmy trzykrotnie. 7 marca 1976 roku Portowcy wygrali w Poznaniu 4:0. Drugi mecz, to już historia znacznie bliższa. Mecz rozegrano 21 lutego 2014 roku, a Pogoń wygrała w Szczecinie 5:1 po pięciu trafieniach Marcina Robaka. Trzeci mecz to ostatnia rywalizacja z Lechem w Poznaniu, która miała miejsce w grudniu. Portowcy ograli rywali 4:0 na ich terenie, a wynik był ogromną niespodzianką dla całej piłkarskiej Polski.

Najwyższa porażka? 0:6 w Poznaniu. Mecz ten rozegrano 24 maja 2003 roku, a najwięcej bramek w jednym spotkaniu padło 11 marca 2000 roku. Portowcy wygrali wtedy z Lechem w Szczecinie 4:3.

Tu podaj tekst alternatywny

Autor: Daniel Trzepacz
Żródło: własne
Wyświetleń: 1666

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zarejestruj się lub zaloguj tutaj.


Trwa ładowanie komentarzy...